« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zidane mahalle maçında

Kırklareli'nin Babaeski ilçesine bağlı 737 nüfuslu Yeniköy dünyaca ünlü efsane futbolcu Zinedine Zidane'ı ağırladı.

FIRAT KESKİNKILIÇ - ALİ CAN ZERAY / DHA
SON GÜNCELLEME

Zidane, çocuklarla böyle maç yaptı...

Danone SA tarafından yaptırılan Yeniköy Sağlıklı Süt Üretim Tesisinin açılışına katılan Cezayir asıllı Fransız oyuncu Zidane vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açılış törenin ardından ise Zidane köy çocukları ile birlikte toprak sahada minyatür kale maç oynadı. 

Kırklareli'nin Babaeski İlçesine bağlı Yeniköy'e Danone SA tarafından yaptırılan Yeniköy Sağlıklı Süt Üretim Tesisi'nin açılış törenine Tarım ve Köy İşleri Büakanı Mehdi Eker, Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş, Danone Groupe Yönetim Kurulu Başkanı Franck Riboud, Danone Tikveşli Genel Müdürü Serpil Timuray, Fransız futbolcu Zinede Zidane ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmalarını ardından Bakan Eker, Vali Coş ve dünyaca ünlü Fransız futbolcu Zidane hep birlikte kurdeleyi keserek tesisin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenini ardından Zidane ve beraberindekiler tesisi gezdi ve bilgiler aldı. Daha sonra ise Yeniköy'ün çocukları ile bir araya gelen Zidane ilk önce çocuklarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi, daha sonra ise top sektirmece oynadılar.

Ayağındaki kösele ayakkabı ile top oynamakta zorlanan Zidane hemen menajeri tarafından getirilen spor ayakkabısını giydi. Zidane'nın ayakkabılarını giydiği sırada menajeri görüntü alınmasını engelmemeye çaıştı ve Zidane'nın ayaklarını montu ile örtmeye çalıştı. Zidane'nin ayakkabıları giymesinin ardından açılış alınan kiremitlerden iki kale oluşturuldu ve Zidane köyün minik futbolcuları ile birlikte 10 dadika maç oynadı. Zidane burada 1 gol attı. Maçın ardından ise Zidane vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açılış törenine katılan çoluk çocuk, genç yaşlı herkes Zidane görebilmek için izdihama yol açtı.

BAKAN GÖLGEDE KALDI

Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker'in de katıldığı açılış törenine basın mensupları ve vatandaşlar en çok ilgiyi Zidane gösterdi. Bakan Eker tesisleri gezerken yanında çok fazla basın mensubu bulunmazken, Zidane'nin arkasında ise bir basın ordusu vardı.Zidane ile fotoğraf çektirmek isteyen çok sayıda vatandaş ise zaman zaman izdihama yol açtı.

ÇOCUKLAR ÇOK HEYECANLANDI

Zidane ile birlikte aynı sahada top oynamaktan dolayı çok heyecanlandıkların belirten çocuklar, "Zidane ile birlikte top aynamak anlatılmaz bir duygu. İnşallah bizde ileride onun gibi bir yıldız futbolcu oluruz" dediler. Törenlerin ardından ise Zidane yoğun güvenlik önlemleri altında geldiği minibüse binerek Lüleburgaz'daki Şaban Öğünç İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti ve burada çocuklarla birlikte resim çizdi ve sohbet etti. Danone SA'da görevli bir kişi tarafından ise Zidane yazılı Fenerbahçe forması hediye edildi.

"TÜRKİYE İYİ BİR TAKIM"

Çocukların arısında gazetecilerin milli takım ve Türk sporu hakkındaki sorularını yanıtlayan Zidane, "Türkiye kendisini ispat etmiş bir takım. Avrupa'da da kendisini kanıtlamış Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımları var. Ben inanıyorum Türkiye büyük başarılara imza atacak. Avrupa Şampiyonasında ise Türkiye'nin şansısı yüksek buluyorum"dedi.

Daha sonra okul içinde çocuklar ile sohbet eden Zidane çıkışta ise vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Zidane dokunmak isteyen gençler ise izdihama yol açtı. Güçlükle korumaları yardımıyla minibüse binen Zidane daha sonra firma yetkilileri ile birlikte bir restaurantta öğle yemeği yedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz