Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico, yenilgiye şaşırdı

A.A.
SON GÜNCELLEME

Zico, FBTV'ye canlı yayında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, heyecanını kaybetmemesi gerektiğini, Norveç maçını kazanabilecek kapasitesi de bulunduğunu belirterek, “Hiçbir şey bitmiş değil. Türkiye, Malta ve Moldova maçlarında kaybedilen puanları arıyor. Bu maçlarda başarılı sonuç alınabilseydi, Türkiye şu anda başka maçların sonuçlarına bağlı kalmazdı” dedi.

Yunanistan ile dün akşam yapılan maçta Türkiye'nin, sürekli hava topuyla hücum yapmaya çalıştığını, oysa Yunanistan'ın, uzun boylu ve tecrübeli oyunculardan kurulu olduğunu dile getiren Zico, şöyle devam etti:

“Bu da Türkiye'nin ataklardaki başarısını zorladı. Bir diğer önemli nokta da Türkiye'nin yaptığı çizgi savunma uygulamasıydı. Rakip takım bu taktikten yararlandı ve yakaladığı fırsatı değerlendirdi. Bence maçın üzerindeki iki önemli nokta buydu. Alınan sonuç beni şaşırttı. Böyle bir sonucu hiçbirimiz beklemiyorduk.

Futbolda unutulmaması gereken şey, maçın 90 dakika olduğudur. Maçın ilerleyen bölümlerinde gerekli değişiklikleri yaparak oyunun sonucunu değiştirme şansınız vardır, ancak Türkiye'ye baktığımızda, bir an önce golü bulmak ve rahatlamak amacı vardı. Türkiye gol bulamadığı için stresi arttı, Yunanistan da gol yemediği için güvenini artırdı.”

FENERBAHÇELİ MİLLİ OYUNCULAR

Zico, milli takımda forma giyen kaleci Volkan Demirel ve Mehmet Aurelio'nun oyunlarını beğendiğini, bu iki futbolcunun, 90 dakika boyunca ellerinden geleni yaptığını söyledi.

Tümer'in de maça girdiği andan itibaren etkili bir oyun ortaya koyduğunu dile getiren Zico, “Tümer'i, sakatlık sonrasında bu şekilde görmek beni sevindirdi. Oyunda çok etkili oldu” dedi.

Milli takımdan dönen oyuncuların mutsuz olduklarını gördüğünü anlatan Zico, “Özellikle Aurelio çok üzgündü. Onları yalnız bırakmak ve dinlenmelerini sağlamak lazım. Özellikle bu 3 oyuncumuz, maçta çok iyi bir mücadele ortaya koydular. Bu yüzden, görevlerini tam yapmış olduklarını bilmeleri ve bununla gurur duymaları gerekir” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz