« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico: Önemli bir galibiyet

A.A.
SON GÜNCELLEME

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, rakiplerinin sahada her alanda kendini gösteren bir takım olduğunu belirterek, ”Buna karşın oyuncularım çok sakindi. İlk yarıda 2-0 gibi önemli bir avantaj yakaladık. İkinci yarıda skor onlar lehine de bizim lehimize de değişebilirdi. Biz daha akıllı oynadık ve kazandık” diye konuştu.

Sahada bir yabancıyla oynamalarının kendileri için bir handikap oluşturmadığını ifade eden sarı-lacivertli takımın teknik direktörü, ”Bunun aksini düşünmek bu takımda forma giyen milli takım futbolcularına hakaret olur. Fazla yabancı oyuncunun bulunması bütün sıkıntıların biteceği anlamına gelmez” dedi.

Zico, Fenerbahçe'nin orta sahada herhangi bir sıkıntı yaşayıp yaşamadığı yönündeki bir soruya, “Takım olarak iyi ya da kötü olunur. Orta sahada bir sıkıntı yaşadığımızı düşünmüyorum. Alex, ofansif bir futbolcu. Çok fazla geriye dönüp enerjisini boşa harcamasını istemiyorum. İleride pozisyonlar yaratması bizim için daha iyi olacaktır” yanıtını verdi.
Gençlerbirliği karşısında takımda eleştirilecek bir şey görmediğini dile getiren Zico, “Kazanan taraf biziz, ben de oyuncularıma kazanmanın önemini aşılıyorum. İyi olduğumuz zamanlar da oldu, oyundan düştüğümüz zamanlar da oldu. Bunlar futbolun içinde var” ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam, Fenerbahçe'nin Fransız futbolcusu Anelka ile ilgili sorulara ise şu şekilde cevap verdi:
“Anelka benim değil Fenerbahçe'nin futbolcusu. Benim elimde antrenmanlara çıkan ve bana yardımcı olmaya çalışan futbolcular var. Anelka'nın Dinamo Kiev karşısında oynamasının nedeni bu maç öncesinde antrenmanlara katılması ve bana oynamak istediğini söylemesidir. Dinamo Kiev maçından sonra antrenmanlara katılmadı. Antrenmanlara katılmayan futbolcu maç oynayamaz.”

Öte yandan, Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, maçtan sonra basın toplantısı düzenlemeden stattan ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz