Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico’nun Fener’i gibi

İKİ yıl önceki Zico’lu F.Bahçe’yi hatırlayın. Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynayan o takım, arkaya iyi yaslanıyor ve kolay pozisyon vermiyordu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakan Ünsal

Hakan ÜNSAL

Bu Beşiktaş’ın yaptığı da aynı. Beşiktaş artık “önce yemeyim nasıl olsa atarım”ı oynuyor. Beşiktaş forvetleri 10. dakikada da orta çizgideydi, 80. dakikada da.

Ferrari Beşiktaş’ın kazandığı 7 maçlık periyotta Rüştü ile beraber takımın en iyisi. Neden? Çünkü Ernst-Fink ikilisinin de yardımı ile rakip kımıldayacak alan bulamıyor ve bu dar alanda Ferrari biraz iyi zamanlama ile yıldız oluyor. Sezon başında maçları önde oynamayı düşünen ve arkada geniş alan bırakan Beşiktaş’ın en çok eleştirilen oyuncusu Ferrari değil miydi? Defans oyuncusunun kalitesi takım önde oynadığında belli olur. Beşiktaş’ın haftalardır en iyi oyuncuları Ferrari ve Rüştü ise bu iyi oyunu değil iyi savunmayı gösterir. Beşiktaş takım olarak iyi savunma yaptığı için şampiyonluk yarışına geri döndü.

 

Bobo ve Nobre

 

BEŞİKTAŞ’ın işi asıl “kazanmak zorunda olduğu’’ maçlarda zor olacak. Ben şuna inanıyorum. Türkiye Süper Ligi’nde forvetlerinin kalitesi ve formu = ligdeki sıralaman. Bobo-Nobre ikilisinin başlangıçtaki formu ile sadece Bobo’nun şimdiki formu arasındaki fark Beşiktaş’ın sıralamadaki farkıdır.

 

Denizli ve şans

 

BEŞİKTAŞ’a artık gol atmak çok zor olacak. Bu anlayış belki zevk vermeyecek, ofansif oyunu seven Mustafa Hoca eleştirilecek belki ama

Beşiktaş bu kadrosu ile böyle oynamak zorunda. Beşiktaş’ın maçları hep mücadele ve sabır içinde geçecek. Türkiye şartlarında zaten gol yemezsen atarsın ama Mustafa Hoca’ya küçük bir uyarı. Kötü gidilen dönemde “Bir takıma patlayıp 5-6 atacağız’’ demişti. Böyle giderse bir takım benzeri işi

Beşiktaş’a yapabilir. Geçen sezon kendisi için “şanslı” diyenlere kızan ve bu sene şanssızlıktan bahseden Mustafa Hoca, Sivas maçı da dahil oynanan 4-5 maçta hala şanslı olduğunu kabul etmiyor mu acaba?

 

Beşiktaş ne zaman zevk veren oyun oynar?

1-Tabata Brezilyalı gibi oynadığında.

2-Nobre F.Bahçe’deki formunu yakaladığında.

3-İ. Üzülmez bindirmelerinde orta yaptığında.

4-Fink markaj yapan değil yapılan olduğunda.

5-Ferrari maçı ceza sahası önünde değil de orta sahaya yakın oynadığında.

6-Ernst maçı adam kovalayarak değil gol arayarak geçirdiğinde.

7- Nihat askerlikten döndüğünde.

 

Muhsin Hoca’nın işi zor

Sivas’ın geçen yılki takımının yerinde yeller esmesinin sebebi Mehmet Yıldız ve Bilica. Biri arkada tutarken diğeri önde atıyordu. Şimdi ise ne atan var ne tutan. Pas yapıyorlar ama yana ve etkisiz yerlere. Muhsin Hoca’nın da bu takımla iş zor.

Bunları da Beğenebilirsiniz