Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico: Kezman'a güveniyorum

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'nda yarın deplasmanda CSKA Moskova takımıyla yapacakları maçın, takımının gruptaki durumunun netleşmesi açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Alabileceğimiz en iyi sonucu istiyoruz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yıldırım: Sonuna kadar Zico

Karşılaşmanın oynanacağı Lokomotiv Stadı'ndaki antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zico, takımının karşılaşmaya iyi motive olduğunu bildirdi.

Brezilyalı çalıştırıcı, “Bizim için önemli bir maça çıkacağız. Takım olarak motive bir haldeyiz. Gruptaki durumumuzu netleştirmek ve daha iyi duruma götürmek için alabileceğimiz en iyi sonucu almak istiyoruz. Yarın bizim adımıza olumlu bir skor çıkarabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

Rakiplerinin 3'lü savunma kurgusuyla oynamasının kendileri için bir avantaj yaratıp yaratmayacağı sorulan Zico, “Bunun bizim açımızdan avantaj olacağını söyleyemeyiz. Çünkü rakibimiz bu sisteme alışıp benimsemiştir. Kendi sahalarında iyi performans sergileyen bir ekip. Bunun avantaj olacağını söylemenin mantığı yok. Önemli olan mücadele. Oyuncularımızın kafası tamamen buraya dönmüş durumda” dedi.

"SEMİH GELMİŞ OLSAYDI YEDEK KULÜBESİNDE OLACAKTI"

Zico, gol yollarında etkisiz kaldığı için eleştirilen Kezman'a yarınki maç için güvendiğini ifade etti.

Kezman'ın büyük bir oyuncu olduğunu önemli ve kritik maçlarda attığı gollerle gösterdiğini ifade eden Zico, Sırp oyuncu için, “Kafasını yere eğecek hiçbir sebebi yok” diyerek şunları söyledi:
"Büyük takımlarda çalışan futbolcular zamanı geldiklerinde baskı görebilirler. Bu da onların saha içinde verimli olamamalarına yol açar. Kezman büyük futbolcu. Büyük ve kritik maçlarda neler yapabileceğini gördük. Takım arkadaşları olsun, ben olayım hep destek olduk. Benim ona güvenim sonsuz. Ona güveniyorum. Bu durumdan asıl çıkacak olan kendisidir. Takım olarak bütün desteği gösteriyoruz. Kafasını yere eğecek hiçbir sebebi yok. O iyi bir futbolcu. Bu maç için de ona sonuna kadar güveniyorum. Semih gelmiş olsaydı yedek kulübesinde olacaktı."

CSKA Moskova takımının Brezilyalı forveti Vagner Love için özel bir önlem alıp almayacağı sorusuna ise Zico, “Ne kadar yetenekli ve kaliteli bir oyuncu olduğunu herkes biliyor. Özel olarak dikkat etmemiz gereken bir oyuncu. Topu ayağına aldığında çok etkili olan, zeki, yetenekli bir oyuncu. Takımımızda Roberto Carlos, Edu, Lugano ve Aurelio onun oyun yapısını biliyor. Sonuçta onu etkisiz hale getirmemiz gerekiyor” şeklinde yanıt verdi.

Yarın sahaya süreceği 11 sorulan Brezilyalı teknik adam, henüz önlerinde bir antrenmanları daha bulunduğu için bunu açıklamak istemediğini, ilk 11'in kafasında şekillendiğini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler