« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico: İstanbul'da turu geçebilecek güçteyiz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 3-1 yenildikleri Dinamo Kiev karşısında, İstanbul'da turu geçebilecek güce sahip olduklarını söyledi. İlk golün dengelerini bozduğunu savunan Brezilyalı teknik adam, yenilen gollerin ofansif oyundan kaynaklanmadığını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ilk dakika içinde gelen golün takımının dengesini bozduğunu ifade eden Zico, "Beklemediğimiz bir sonuç oldu. Aslında buraya galibiyet için geldik. Erken gelen golden sonra toparlanmamız zor oldu. Beraberliği sağladıktan sonra dengeyi kurduk. Daha sonra maalesef sürekli çalıştığımız formasyonda bir gol yedik. Takımın yine morali bozuldu. İstanbul'da bu turu geçecek gücümüz sonuna kadar var" diye konuştu.

Brezilyalı teknik adam, sonucun sahaya sürdüğü hücuma yönelik 11 olup olmadığının sorulması üzerine, "Yenilen goller tamamıyla ofansif oyunumuzdan değil. İlk gol dengelerimizi bozdu" yanıtını verdi.

Dinamo Kiev'i bekledikleri gibi bulduklarını anlatan Zico, "Sürpriz olmadı, beklediğimiz gibiydi. Buldukları şansları iyi değerlendirdiler. İleriye çabuk çıkan ve yerinde paslar yapan çok iyi bir ekip. Taraftarlarının da desteğiyle bugün kazandılar. İstanbul'da da biz taraftarımızın desteğiyle 2. maçta galip geleceğiz" dedi.

Zico, Anelka'nın performansının sorulması üzerine ise, "Anelka, bugün elinden geleni yaptı, sürekli marke edildi ve markajlardan kurtulmaya çalıştı. Kimi zaman herşey istediğiniz gibi gitmiyor. Sahada elinden geleni yaptı." dedi.

Fenerbahçe kafilesi, gece yarısından sonra özel uçakla İstanbul'a dönecek.

Öte yandan Can Arat'ın sakatlanarak oyun dışında kaldığı pozisyon sonrasında, bu futbolcunun karışında açılma olduğu ve kaşına 7 dikiş atıldığı öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz