« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico ilk maçını kazandı

Özbekistan'ın Bunyodkor Kulübü ile 2009 yılı sonuna kadar kontrat imzalayan Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Zico, takımının başında çıktığı ilk maçında 2-0 galip geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Özbekistan Ligi'nde orta sıralarda yer alan Buhara kulübüne karşı, ilk defa takımın başında sahaya çıkan Zico, Bunyodkor'un Asya Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde İran'ın Saipa kulübüne karşı oynadığı takımda pek değişiklik yapmazken, sadece savunma Şevket Raimkulov'a ilk 11'de yer verdi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, takımının galip gelmesine rağmen, iyi oyun sergileyemediğini ifade ederek, bunda 4 gün önce Asya Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı yorucu maçın etkili olduğunu kaydetti.

Zico, ayrıca takımda yeterince yetenekli futbolcuların bulunduğunu, ancak futbolcuların fiziki durumunun çok yüksek olmadığını, bu yüzden gelecek sezonda fiziki hazırlık ile ilgili yabancı antrenör getirtmeyi düşündüğünü ifade etti.

Bu galibiyetle ligin 22. haftasında bir maç eksiği ile 57 puanı bulunan Bunyodkor, 56 puanlı Pahtakor'un önünde ilk sırada bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz