« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico: Gökhan'ı Manchester izlemişti

Gideli neredeyse 2 yıl oldu.... 2007-2008 sezonunda Fenerbahçe'ye Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynatarak tarihinin en büyük başarısını armağan eden ve kaçan şampiyonluk sonrası görevine son verilen Arthur Zico, ilginç açıklamalar yaptı...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'den Kewell açıklaması

Semih Şentürk imzayı attı

Andre Santos'tan Real Madrid açıklaması

Güiza: Kurtarın beni buradan

Şu an Yunanistan'ın güçlü ekibi Olympiakos'un başında bulunan efsane isim, Vatan Gazetesi'ne şu açıklamalarda bulundu:

- Yunanistan'dan Süper Lig'i takip etme imkanı buluyorum. İzlediğim kadarıyla şu anda ligin en iyi top oynayan takımı F.Bahçe. Rakiplerinin arasından sıyrılıp, şampiyon olacaklarına inanıyorum. F.Bahçe zaten her zaman şampiyonluğa oynar. Hedefledikleri zafere mutlaka ulaşacaklardır.

- Yönetimle görüşmelerimizde her iki tarafın da menfaatlerini düşündük. Ancak hem kardeşim konusunda hem de tam gün mesai yapmam konusunda istekler gelince ben de bunu kabul etmedim. Yaptığımız görüşmeler uzun sürünce Manchester City ve Sporting Lizbon'un tekliflerine cevap veremedim. Kalıp kalamayacağım daha önce netleşseydi belki de şu an M.City'yi çalıştırıyordum...

- Kalsaydım hem F.Bahçe hem benim adıma çok farklı şeyler olurdu. Takımla uyumumuz çok iyiydi. Oyuncular hem sahada hem dışarıda manevi olarak bana destek oluyorlardı. Kadro ile iyi bir armoni oluşturmuştuk. Kimse bilemez, belki bir gün tekrar yollarımız kesişir.

- Deivid'i çok istedim. Onun futbolculuğunu ve karakterini beğeniyorum. Ancak CSKA'ya da, Olympiakos'a da aldıramam. Çünkü bonservisi yüksek. Kolaylık sağlanırsa Deivid'e kapımız açık.

- Gökhan Gönül müthiş yürekli ve profesyonel. Ondan beklenmeyecek işler yapıyor. Sahada nerede görev verirseniz verin, yerine getirir. Ben F.Bahçe'deyken Manchester United ve Bayern Münih, Gökhan'ı takibe almıştı. Bir gün onu Avrupa'da seyretmek isterim.

- Dünya futbolu Gökhan gibi bir görev adamını mutlaka tanımalı. Kulüp Gökhan'dan 15-20 milyon Euro gibi çok ciddi bir rakam kazanabilir. Ancak daha çok sorumluluk verilip, sağ beke mahkum edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Gattuso gibi hırslı ve mücadeleci. Hatta ondan daha teknik. Ön liberoda ve sağ açıkta çok rahat oynar. Ancak bizim dönemimizde de mecburen sağ bek olmadığından onu oynattık. Dünya futbolu muhakkak Gökhan'ı bir gün çok önemli bir takımda izleyecektir. Bundan eminim.

- Cristian ve Emre çok önemli bir uyum sağladı. İzlediğim maçlarda bunu görüyorum. Bu ikili ile çalışmayı çok isterdim. F.Bahçe'ye büyük katkıları olacak. Camiada taraftarlardan çalışınana kadar herkes, şampiyonluk mutluluğunu Brezilyalılar gibi yaşıyor. Bu sahneyi görmek istiyorum.

DİĞER HABERLER

  

  

  


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler