Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zico: Bizim de içimiz yanıyor

"Bir ülkenin askerlerine, halkına karşı saldırılar olursa, içimize sindirmemiz insanlık olarak imkansız. Türk insanını sokakta başları öne eğik, mutsuz gördükçe her ne kadar Türk olmasak da bizi de içimizden yaralıyor."

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
Aurelio ile birlikte Hollanda’da basın toplantısı düzenleyen Zico, Şampiyonlar Ligi’nde oynanan maçların dikkat, ciddiyet, saygı, azim ve kararlılık istediğini belirterek, "Oyun tarzımızda değişiklik olmayacak. Galibiyet için çıkıp, oyun tarzımızı kabul ettirmeye çalışacağız. Sadece Kovermans’a değil, rakibin bütün oyuncularına ayrı önlem almalıyız" dedi.

Ülkeyi derinden yaralayan Hakkari’deki son terör olaylarıyla ilgili, "Türk insanını sokakta başları öne eğik, mutsuz gördükçe her ne kadar Türk olmasak da bizi de içimizden yaralıyor" diyen Zico, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Türk askerlerine, Türk halkına yapılan saldırılar nedeniyle Türk halkının acısını paylaşıyorum. İnsanlar savaş için, birbirlerini incitmek, yaralamak, öldürmek için bu dünyaya gelmiyor. Bu tip durumlar bütün insanların içini acıtıyor. İnsanları şok eden bir durum. Bir ülkenin askerlerine karşı, halkına karşı saldırılar olursa, içimize sindirmemizin insanlık olarak imkansız olduğunu düşünüyorum. İnşallah çözüm bulunur ve insanlar başları eğik şekilde sokakta yürümek zorunda kalmaz."

Bunları da Beğenebilirsiniz