« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zeyyat Kafkas: Hatalar engellendi

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Brezilya'da transfer çalışmalarında bulunan yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca sayesinde ciddi sportif ve maddi hataların engellendiğni söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Zeyyat Kafkas, Faruk Kanca'nın yönetim kurulunun verdiği görev gereğince Brezilya'da kaldığının belirterek, "Sayın Kanca da bu doğrultuda çeşitli temaslarda bulunmuş, yerinde gözlemler yaparak bize göre son derece sağlıklı bir çalışma süreci geçirmiştir" dedi.

Brezilya'da transfer sürecinin Avrupa'dakinden farklı işlediğini vurgulayan Kafka, "Kulübümüzün geçmiş yıllarda yaşadığı tecrübelerden bu doğrultudaki zorlukların bilincindeydik. Yönetim kurulumuz kurum adına yanlış kişilerin eline düşmemek için Sayın Kanca'yı Brezilya'ya göndermiştir ve bize göre de en doğru davranışı sergilemiştir. Futbolcuların değerleriyle kimlikleri arasında yaşanması muhtemel çarpıklıklar yerinde gözlem yöntemiyle etkisiz hale getirilmiş, ciddi sportif ve maddi hataların yapılması engellenmiştir. Biz yönetim olarak futbolcu almak için transfer yapma anlayışının uzağında bir politika izliyoruz. Bu doğrultuda Sayın Kanca'nın Brezilya temasları fahiş hataların yapılmasını engellemiştir." dedi.

Kanca'nın hem ortamı tanıma hem de geniş bir oyuncu portföyü oluşturma doğrultusunda yararlı çalışmalar yaptığını hatırlatan Kafkas, "Sayın Kanca, oradaki tüm izlenimlerini ve yaptığı temasları günü gününe kulübümüze raporlayarak ciddi bir çalışma örneği göstermiştir. Bugün elimizde Brezilya Ligi ile ilgili son derece kapsamlı bilgiler toplanmıştır. Önümüzdeki süreçte mutlaka bu bilgilerden faydalanılacaktır. Zaten kurumsal devamlılık da bu anlayışı zorunlu kılmaktadır" diye konuştu.

SZMYKOWİAK GİDEBİLİR

Musampa'nın transferiyle yabancı kontenjanı dolan Trabzonspor'da, Polonyalı oyuncu Szmykowiak'ın başka bir kulübe verilmesi halinde Brezilya'dan transfer yapılabileceği öğrenildi.

Polonyalı oyuncunun bir takıma verilmesi halinde Fluminenseli 20 yaşındaki orta alan oyuncusu Arouca Da Silva'nın transferinin gerçekleşebileceği öğrenildi.

Silva'nın olmaması halinde alternatif isimlerin bulunduğu da kaydedildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.