AYDIN HABERLERİ

Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi Başladı

IHA
26.10.2015 - 10:35Son Güncelleme :

ZEYTİNYAĞI TANITIM PROJESİ BAŞLASI

IHA

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi ortaklığında Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” projesi kapsamında 20 ilde gerçekleştirilecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin ilki Ankara’da yapıldı.
Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğine; Uluslararası Zeytin Konseyi tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkanı Burcu Keser ve Tadım Paneli Uzmanı Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu görev aldı. Katılımcılara kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.
Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, “KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” Projemizin ilk faaliyetini Ankaralıların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde yaklaşık bin kişiye zeytinyağı tanıtımı ve tadımı yaptırılarak, tüketicilere saf zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirdik. Amacımız bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır. KOSGEB tarafından desteklenen ‘Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması’ projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız. Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinde yanımızda olarak verdiği destekleri için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Borsalar Müdürü Muhibbet Uludoğan ve Büyük Menderes Platformu Başkanı Abrahim Ayvazoğlu’na destekleri için teşekkürlerini ifade ederek, proje kapsamında faaliyetimizin ikincisi 28-29 Kasım tarihlerinde Samsun Piazza Avm’de gerçekleştirilecektir. Tüm Samsun’luları bekliyoruz” dedi.
24-25 Ekim Ankara Ankamall Avm’de gerçekleştirilen etkinliğe Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyelerinden Cengiz Ülgen ve Abdülkadir Yıldız, Meclis üyelerinden Mustafa Akdam, Ahmet Şenel ve Rıza Uyar katıldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi Başladı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı