Ege Haberleri

EGE

  Zeytinyağı tanıtıma Erzurum'da başladı

  Hürriyet Haber
  14.12.2014 - 01:10 | Son Güncelleme: 09.12.2014 - 13:35

  TÜRKİYE'de zeytinyağı tüketimini arttırmak isteyen Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK), "Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli" isimli proje kapsamında Anadolu'da tadım etkinlikleri düzenliyor. Tadım etkinliklerinin ilk ayağı, Erzurum'un popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Erzurum AVM'de gerçekleştirildi.

  Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi'nin, Uluslararası Zeytin Konseyi'nin (UZK) hibe desteği kapsamında hazırladığı "Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli" isimli projesi kapsamında, Anadolu'nun dört farklı şehrinde düzenlenecek olan tadım etkinliklerinin ilk ayağı, geçen 6 ve 7 Aralık'ta Erzurum'un popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Erzurum AVM'de 11.00-22.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Erzurumluların ilgi gösterdiği tadım etkinliği kapsamında Uluslararası Zeytin Konseyi'nce akredite edilen Aydın Ticaret Borsası Laboratuarı Tadım paneli üyeleri tarafından ZZTK standında lezzet tadımları yaptırılarak, kaliteli ve sağlıklı zeytin ve zeytinyağı ile ilgili bilgiler verildi.
  Zeytinyağı tanıtıma Erzurumda başladı

  İki gün süren etkinlik boyunca yüzlerce kişiye zeytinyağı tadımı yaptırılırken, tüketicilerin kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri ve kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgi edinmeleri sağlandı.

  Zeytinyağı tanıtıma Erzurumda başladı
  Aralık ayı içerisinde toplam dört farklı şehirde düzenlenecek olan etkinliğin ikinci ayağı Forum Kayseri'de 13-14 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı