Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zeytinoğlu Holding, Kütahya'da eğitime yatırım yapacak

  A.A.
  03 Temmuz 2007 - 14:12Son Güncelleme : 03 Temmuz 2007 - 14:12

  Zeytinoğlu Holding'in, Kütahya'da eğitim alanında yatırım yapacağı bildirildi.

  Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, düzenlediği basın toplantısında, her geçen gün kentte çeşitli alanlardaki yatırımların arttığına işaret ederek, bu konuda belediye olarak üzerlerine düşen görevleri her zaman yapmaya hazır olduklarını söyledi.

  Vefa Mahallesi'nde bulunan ve özelleştirme sonucu mülkiyeti belediyeye geçen eski kiremit fabrikasının bulunduğu yerin, özel eğitim alanı olarak imar tadilatının yapıldığını ifade eden İça, söz konusu alanın Teşvik Yasası kapsamına alınarak yatırımcılara açıldığını belirtti.

  İça, Zeytinoğlu Holding'in özel eğitim tesisleri kurulması yönünde yaptığı başvurusunun onaylandığını dile getirerek, şunları kaydetti: “Zeytinoğlu Holding, özel eğitim alanlarıyla ilgili müracaatını zamanında yaptı. Yasa çerçevesinde valiliğimizde komisyonlar oluşturularak, belediye meclisimiz ve encümenimizden almış olduğumuz yetkiyle de bu alanın tahsisi kendilerine yapıldı. Yapılan sözleşmeyle bu alanın 49 yıllığına irtifa hakkı, tesisi suretiyle kullanılması için devredeceğiz. Ayrıca bu holding, 5 dönüme yakın bir alanda halka açık park projelendirmesi yaparak, 2009 yılı sonuna kadarda tamamlayacak. Eğitim alanında yapılan bu yatırımın ilimize her yönden büyük katkılar sağlayacağı inancındayım. Kütahya'mız için hayırlı olsun.”

  Zeytinoğlu Holding Temsilcisi Metin Erkaya da yapılacak eğitim kompleksi için 7,3 milyon YTL'lik bir yatırımın söz konusu olduğunu belirterek, Kütahya'ya böyle bir kompleksi kazandıracakları için çok mutlu olduklarını söyledi.
  Toplantıda Mustafa İça ile Metin Erkaya arasında alanın devrini içeren sözleşme de imzalandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı