İSTANBUL HABERLERİ

Zeytinburnu Yeni Yeteneklerini Arıyor

IHA
18.09.2015 - 10:17Son Güncelleme :

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ VE ZEYTİNBURNU HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN KÜLTÜR SANAT KURSLARI KAYIT DÖNEMİ BAŞLADI. HER YIL YÜZLERCE ÖĞRENCİYE TİYATRO, KARİKATÜR, PİYANO, KEMAN VE GİTAR KURSLARINDA EĞİTİM VEREN ZEYTİNBURNU KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ, BU YIL GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRMEK ADINA HAREKETE GEÇTİ.

IHA

Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnu Halk Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültür Sanat Kursları kayıt dönemi başladı. Her yıl yüzlerce öğrenciye tiyatro, karikatür, piyano, keman ve gitar kurslarında eğitim veren Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, bu yıl geleceğin sanatçılarını yetiştirmek adına harekete geçti.
11 yaşında keman çalan Suriyeli Elend gibi yüzlerce gencin yeteneğini keşfettiği Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat kurslarında yazarlık, rölyef, kaligrafi, kanun, keman, bağlama, resim, ebru, minyatür, tezhip ve fotoğrafçılık eğitimi alan gençler, ücretsiz katıldığı kurslar sayesinde hobilerini geliştiriyor. İlçede yaşayan gençlerin topluma kazandırılması, kötü alışkanlıklardan korunması ve kültür sanat faaliyetlerine yönlendirilmesi misyonuyla gençleri eğiten uzman hocalar, öğrencileri sadece eğitmekle kalmayıp onların yetenekleri doğrultusunda bir mesleğe de eğilimlerini sağlıyor.
SERTİFİKASINI ALAN İŞ HAYATINA ADIM ATIYOR
Hüsnühat, minyatür, yağlı boya, tezhip, ebru ve fotoğrafçılık kurslarında uygulamalı eğitim alan gençler, atölye çalışmaları sayesinde eserlerini sergileme fırsatını yakalarken dönem sonunda kendilerine verilen sertifikalar sayesinde iş hayatına güvenle adım atıyor.
25 yaş üstü her vatandaşın başvurabileceği kurslar şöyle: “Bağlama, gitar, piyano, kanun, kemençe, keman, ney, diksiyon, ebru, fotoğrafçılık, halk oyunları, hüsnühat, karikatür, kaligrafi, minyatür, resim, tezhip, yağlı boya, rölyef, yazarlık, Osmanlı Türkçesi ve tiyatro.”
15 Ekim tarihine kadar başvuru yapabilecek Zeytinburnu Kültür Sanat Kurslarına kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların (0)212-413-11-11 numarasını arayabileceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Zeytinburnu Yeni Yeteneklerini Arıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 10 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytinburnu Yeni Yeteneklerini Arıyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı