İSTANBUL HABERLERİ

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Kurs Kayıtları Başladı

IHA
17.09.2015 - 09:58Son Güncelleme :
IHA

İlçede yaşayan gençlerin topluma kazandırılması, kötü alışkanlıklardan korunması, kültür sanat ve spor faaliyetlerine yönlendirilmesi amacıyla hizmete giren Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin atölye kayıtları başladı. Gençlerin ücretsiz yararlanabilecekleri atölyelerde; animasyon, grafik tasarım, tiyatro, piyano, keman, gitar, kısa film ve yazarlık kurslarının yanı sıra dalış eğitimi, İngilizce ve robot kursları da bulunuyor.
2015-2016 sezonun kayıtlarını almaya başlayan Zeytinburnu Gençlik Merkezi, yaklaşık 40 adet atölyesiyle ilçede yaşayan tüm gençlere hobi kazandırmayı hedefliyor. Dalış eğitimi, okçuluk, fotoğraf, kısa film çekme, senaryo yazma, hızlı okuma, grafik tasarım, İngilizce, Osmanlıca, yazarlık eğitimi gibi kurslara katılacak olan yüzlerce genç, ilgi alanlarına yönelik dilediği kurstan ücretsiz olarak yararlanabilecek.
GENÇLER ATÖLYELERDE YETENEKLERİNİ KEŞFEDECEK
Hocalarının da yönlendirmesiyle yeteneklerini keşfedecek olan çocuklar, atölyelerde yeteneklerini tanıma fırsatını da yakalayacak. Geleceğin sanatçılarını ve sporcularını yetiştirmeye amaçlayan Zeytinburnu Gençlik Merkezi, çağın gereksinimlerine ayak uyduran robot atölyelerini de faaliyete geçirdi. Bilişim kurslarında robotla tanışacak olan gençler, alacakları eğitimle mühendislik mesleğini de yakından tanıma fırsatını elde edecek.
ÇİZGİ FİLM ANİMASYON, ROBOT VE DALIŞ ATÖLYELERİNE İLGİ REVAÇTA
Dublaj, senaryo, grafik tasarım, kısa film ve çizgi film animasyon kurslarıyla gençlerin televizyon ve sinema dünyasına adım atacağı 40’a yakın atölye şu tür kurslardan oluşmaktadır: “Tiyatro, sosyal medya, diksiyon, yerinde tarih, gezi, anlayarak hızlı okuma, münazara, liderlik, spor söyleşi, İngilizce, Arapça, Osmanlıca, senaryo, dublaj, kısa film, yazarlık, piyano, keman, bağlama, gitar, ney, fotoğraf, halk oyunları, minyatür, ebru, hat, tezhip, temel resim, okuma ve yorum, grafik tasarım, çizgi film animasyon, robot, turnuvalar, dalış ve okçuluk.”
15 Ekim tarihine kadar başvuru yapabilecek Zeytinburnu Gençlik Merkezi kurslarına kayıt yaptırmak isteyen 13-25 yaş arası gençlerin, (0)212-413-11-11 numarasını arayarak kayıt hakkında bilgi almaları yeterli.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Kurs Kayıtları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Kurs Kayıtları Başladı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı