İSTANBUL HABERLERİ

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nden Topkapı Sarayı Gezisi

IHA
15.07.2015 - 09:23Son Güncelleme :

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ BİLGİ EVLERİ, YAZ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA TOPKAPI SARAYI’NA GEZİ DÜZENLEDİ.

IHA

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, yaz etkinlikleri kapsamında Topkapı Sarayı’na gezi düzenledi.
Tarihi yaşayarak öğrenmek amacıyla Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Topkapı Sarayı’na düzenlenen geziye yoğun ilgi gösterildi. 49 üye ve rehber öğretmenler eşliğinde gerçekleşen gezide bilgi evi öğrencileri, Topkapı Sarayı’nda keşfedilmedik yer bırakmadı. Osmanlı İmparatorluğu’nun, 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca devletin idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı’nı gezen öğrenciler, daha önce sadece kitaplardan gördükleri birçok eser ve bilgiyi yerinde inceleme fırsatını elde etti.
Saltanat arabaları, mezar taşları, padişah elbiseleri ve tahtlarının bulunduğu yerleri gezen çocuklar, Yavuz Sultan Selim’in mührü, zümrütlü sorguçları, tören mataraları, ok ve yay keseleri, Kanuni Sultan Süleyman’ın kılıcı, cam kandiller, Şah İsmail’in kemeri; padişahların kullandıkları sürahi, tas ve maşrapaları; hükümdar ve zenci figürinleri, mücevher gülabdanları; zümrüt ve elmaslı yüzükler ve kutsal emanetler bölümünü ziyaret etti.
Tarihin canlı kalıntılarını yakından görmenin heyecanını yaşayan üyeler, tarihi mirasa sahip çıkma noktasında değerler eğitimini aldıktan sonra gezilerini tamamladılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nden Topkapı Sarayı Gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nden Topkapı Sarayı Gezisi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:14
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:14
 • Yatsı
  20:33
Sayfa Başı