Gündem Haberleri

  Zeytinburnu-Akşemsettin tramvay durakları pazar günü kapalı

  a.a.
  28.10.2005 - 16:34 | Son Güncelleme:

  Akşemsettin-Zeytinburnu tramvay durakları arası, yeni tramvay çalışmaları nedeniyle yarın 23.00 ile 30 Ekim Pazar günü 14.00 saatleri arasında işletmeye kapatılacak.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, yapımı süren Zeytinburnu-Güngören-Bağcılar cadde tramvayında yeni bir aşamaya gelindi. Yapımı devam eden hattın Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattı ile entegrasyonunu sağlayacak olan makas montajı ile katener direk ve tellerinin montaj işleminden dolayı Zeytinburnu-Kabataş tramvay güzergahındaki Zeytinburnu-Akşemsettin durakları arası yarın 23.00 ile 30 Ekim Pazar günü 14.00 saatleri arasında işletmeye kapatılacak.

  Bu nedenle söz konusu saatler arasında tramvay, Akşemsettin durağına kadar çalışacak. Çalışmanın tamamlanmasının ardından normal seferlere devam edilecek. Zeytinburnu-Bağcılar cadde tramvayı, 5 bin 423 metre uzunluğunda olacak ve 9 istasyondan oluşacak. Hat, Bağcılar yönünde Fildamı Caddesi'ne doğru ilerleyerek Çırpıcı Deresi ve D-100 Karayolu'nu viyadükle üstten geçerek Mehmet Akif Caddesi'nin orta refüjüne oturacak.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı