İZMİR HABERLERİ

Zeytin resimleri sergide

DHA
29.03.2016 - 11:05Son Güncelleme :
DHA

ŞİMDİKİ adı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi olan İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nin (İDGSA) 1980'li yıllar mezunlarının bir araya gelerek kurduğu İDGSA 80 Grubu'nun 'Zeytin Daima' konulu sergisi Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Sergi Salonu'nda ziyarete açıldı.
76 sanatçının 74 eserle yer aldığı ve 10 Nisan'a kadar sürecek olan serginin açılışına EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ)Başkanı Kamil Porsuk, KOSBİ Başkanvekili Ferit Kora, EBSO Meclis üyeleri ile sanatçılar katıldı. Zeytinin Ege Bölgesi'nin en önemli değerlerinden birisi olduğunu belirten EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, "Gıdamızı, sağlığımızı, yağımızı ve sabunumuzu ona borçluyuz. Böylesine güzel ve anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduk. Sergide emeği geçen tüm sanatçı dostlarımızı kutluyorum" dedi.
39'UNCU SERGİ OLDU
Grup olarak bugüne kadar değişik konularda 38 sergiyi sanatseverlerle buluşturduklarını ve EBSO'daki Zeytin Daima sergisinin 39'uncu olduğunu ifade eden İDGSA 80 Grubu sözcüsü Kutay Uzer ise zeytinin milattan önce 600'lere kadar uzanan hikayesini konu aldıklarını söyledi. Resim, heykel, grafik, tekstil, geleneksel sanatlar, fotoğraf gibi çeşitli dallardan sanatçıların katılımı ile düzenlenen serginin ilk defa 2015'in Kasım ayında İstanbul'da ziyarete açıldığını belirten Uzer, eserlerin İzmir'in ardından mayıs ayında Bursa'da sergileneceğini söyledi. Uzer, sergiye katkılarından ötürü EBSO Başkanı Ender Yorgancılar'a bir teşekkür plaketi takdim etti.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Zeytin resimleri sergide hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytin resimleri sergide haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı