KİLİS HABERLERİ

Zeytin Dalı 79’uncu Sayısını Yayınladı

IHA
20 Ekim 2015 - 10:21Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 10:22

ZEYTİNDALI DERGİSİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ MUHLİS SALİHOĞLU,ZEYTİNDALI DERGİSİNİN 79. SAYISININ ÇIKTIĞINI SÖYLEDİ

IHA

Kilis’in kültür, edebiyat dergisi "ZeytinDalı" 79. sayısını okurlarıyla buluşturdu.
Kilis’te ve il dışında yaşayan Kilisliler tarafından zevkle okunan ve her kuşaktan geniş bir okuyucu kitlesinin takip ettiği Zeytin Dalı Dergisi’nde yöresel kültürden edebiyata, Kilis haneklerinden tarih yazılarına kadar bir çok konuda çeşitli yazı ve makaleler yer alıyor.
Yirmi bir yıldan bu yana kesintisiz olarak 3 ayda bir yayınlanan, ücretsiz olarak dağıtılan, Genel Yayın Yönetmenliğini Muhlis Salihoğlu’nun yaptığı ve Kilis Kültür Derneği Kilis Şubesi’nin yayın organı olarak yayın hayatını sürdüren Zeytin Dalı’nın bu sayısında birbirinden farklı makaleler ve fotoğraflar okuyucunun beğenisine sunuluyor. Derginin bu sayısında Muhlis Salihoğlu "Değerlerimize Sahip Çıkmak" Doç. Dr. Atilla Engin "Tunç Çağlarında Kilis ve Çevresi", Prof. Dr. Mustafa Öztürk "Tarihi Şehirlerin Özellikleri Bağlamında Kilis", Arş. Gör. Ayşe Ersay Yüksel "Kilis Mimarisinin İlgi Çeken Özellikleri", Av. Selahattin Çolakoğlu "Kilislinin Yıllık Çalışma Programı", Mutlu Naim Salihoğlu "Kilis Halk Takvimi ve Yöresel Söylenceler", Mehmet Mısırlıoğlu "Kilis Su Kaynakları", Uygur Tazebay "Dedem Merhım Şeyh Mehmet Vakıf Tazebay", Prof. Dr. Feridun Topaloğlu "Kilis Çocukluk Anıları", Ömer Faruk Kandemir "Ben Kilisliyim Yorum", Abdi Köseoğlu ise " Sen Bilmezsin Oğul" başlığındaki yazı ve şiirleriyle yer alıyorlar.
Dergide ayrıca okur mektupları, daha önce yayımlanmamış tarihi Kilis fotoğrafları, Kilis hanekleri okuyucularının beğenisine sunuluyor. Genel Yayın Yönetmeni Muhlis Salihoğlu, "Kilis’in Kültür Sesi olan ZeytinDalı dergisinin dağıtımını Kilis geneline elden dağıtım yöntemiyle yapıyoruz. Kilis dışında yaşayıp da dergimizi edinmek isteyenleri bizimle irtibata geçebilirler” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Zeytin Dalı 79’uncu Sayısını Yayınladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytin Dalı 79’uncu Sayısını Yayınladı haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:43
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:29
  • Yatsı
   20:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı