« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zeydan: 'Çok talihsizdik.'

Eskişehir basın sözcüsü Zeydan: 'Maçta yaşanan büyük talihsizlikler sonucu beraberliğe razo olmak zorunda kaldık.'

A.A
SON GÜNCELLEME

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan,  dün oynanan Diyarbakır maçında büyük talihsizlikler yaşandığını ve beraberliğe  razı olmak zorunda kaldıklarını bildirdi.
Zeydan, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehirspor'un sahada iyi bir  mücadele örneği sergilediğini belirterek, ancak şansız olan tarafın kendileri  olduğunu kaydetti.

Hatalar ve yaşanan talihsizlikler yüzünden Diyarbakırspor ile 0-0  berabere kaldıklarını ifade eden Zeydan, şöyle konuştu:
“Bugün maçı izleyen herkesin gördüğü gibi sahada iyi mücadele eden bir  Eskişehirspor vardı. Ancak son vuruşlarda yaşadığımız şansızlıklar nedeniyle bir  puana razı olduk. Forvet hattımız bugün biraz şanslı olsa maçı çok farklı bir  skorla kazanabilirdik. Futbolda bu tür şanssızlıkların yaşanabilir. Stadı soğuk  havaya rağmen dolduran büyük Eskişehirspor taraftarına ne kadar teşekkür etsek  azdır. Ayrıca maçtan önce sakatlığı artmasına rağmen teknik direktör Rıza  Çalımbay'ın isteğiyle büyük özveri göstererek 65 dakika sahada bulunan  futbolcumuz Volkan'a da teşekkür ederiz.”

Maç sonu Çalımbay'a yönelik tepkilerin kendilerini üzdüğünü belirten  Zeydan, açıklamasına şöyle devam etti:
“Oynadığımız her maçta galibiyet istemek, taraftarımızın hakkıdır. Ama  bugünkü puan kaybının sorumlusu olarak Rıza hocamızı göstermenin de çok doğru  olmadığını düşünüyoruz. Teknik ekibimize ve futbolcularımıza güvenimiz tamdır.  Sonuçta büyük Eskişehirspor camiası olarak, hepimiz aynı gemideyiz. İlk yarı için  30 puanlık bir hedef belirlemiştik, maalesef 25 puanla devreyi kapatmış  durumdayız.

İlk yarı boyunca çok başarılı maçlarımızın yanında, gerek hakem  hatalarından, gerekse takımımızdaki eksiklerden kaynaklanan talihsiz maçlar da  oynadık ve beklemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Ancak devre arasında takıma  yapılacak takviyelerle ve daha sıkı çalışarak ikinci yarı bu kayıpları telafi  edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Zeydan, salı günü oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçı için takımın yarın  Antalya'ya hareket edeceğini kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz