Ege Haberleri

EGE

  Zeybekçi:Orta direği dirilteceğiz

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  08.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, seçim beyannamesini İzmir’de açıkladı.

  Seçim beyannamesini İzmir Balçova’daki seçim irtibat bürosunun açılışında açıklayan Zeybek, hükümet ve muhalefet partilerine yüklenirken vatandaşlardan da oy istedi.
  Türkiye’nin birinci meselesinin orta direğin yok edilmesi olduğunu vurgulayan Zeybek, orta direği yeniden dirilteceklerini belirtti. “Orta direk üretici halk kitleleri demektir” diyen Zeybek, KOBİ’leri ve milli sanayiyi de yeniden güçlendireceklerini dile getirdi. Sanayinin gelişimi için öncelikle savunma sanayini geliştireceklerini kaydeden Zeybek, bu alanda İsrail firmalarına verilen ihaleleri de eleştirdi.

  Adalar işgal ediliyor

  Zeybek, ayrıca Dikili’nin karşısında yer alan Bulamaç ve Eşek adalarının uluslararası anlaşmalara göre Türkiye’nin olduğunu hatırlatarak, Yunanistan’ın bu adaları işgal ettiğini iddia etti ve uyarılar yaptı. Zeybek, “Şimdi biz bu adalara gidemiyoruz. Bizi sokmuyorlar. Şimdi buradan ilan ediyorum. Yeteri kadar süre veriyorum. Türkiye’yi yönettiğini iddia eden hükümet eğer gidip bu adalarımızı işgalden kurtarmak için teşebbüse geçmezse ben tek başına gideceğim ve o adalara çıkacağım. Pasaportsuz, vizesiz gideceğim. ‘Bu ada benimdir’ diyeceğim. Kayık bulacağım, bulamazsam yüzerek gideceğim” dedi.

  Emekli maaşına zam

  Muhalefet partilerini de eleştiren Zeybek, “Şu üç lideri verseler de ben bir ay eğitsem, Türkçe konuşmayı öğrenseler diyorum” dedi. Zeybek, ayrıca emekli maaşlarına yüzde 50 zam yapacaklarını, fabrikalar kuracaklarını, internet üzerinden eğitim sistemini getirerek her yaştan insanın üniversite mezunu olmasını sağlayacaklarını, Alevi ve Bektaşilerin sorunlarını da kendilerinin çözeceklerini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı