« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zevkli bir yarış bekliyorum

Şampiyona lideri Jenson Button, geçtiğimiz yıl podyumun tepesine çıktığı İspanya Grand Prix'de bu yıl da keyif verici, eğlenceli bir yarış beklediğini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünya şampiyonu McLaren pilotu, "Geçtiğimiz yıl Barselona'da kazandım. Bunu, 2009 sezonunun en iyi zaferlerinden biri olarak görüyorum. Yüksek hızlı bir pist. Sürüşü oldukça keyif verici pistlerden biri" dedi.

Button, "Bazı hızlı virajları var, mesla 9'ncu viraj ve son viraj... Fakat pistin büyük bir bölümü oldukça uzun virajlardan oluşuyor, ki buralarda aracı tutmak için epey güç harcıyorsunuz. Dikkatli olursanız bunun karşılığını size veren bir pist. Ancak aksi durumda da sizi cezalandırıyor. Ancak understeer yaşayan bir araca sahipseniz, yarış sizin için çok zor geçecek demektir" diye konuştu.

İngiliz pilot, "Şükür ki bizim aracımız yüksek hızlı virajlarda oldukça iyi bir doğal dengeye sahip görünüyor, bu belki de aracımızın en etkileyici yönü. Sezon öncesi testlerde oldukça iyiydik. O yüzden bu hafta sonu için oldukça hazırlıklı olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

Button, "Nihayet Avrupa'ya dönmeyi tabi dört gözle bekliyorum. Denizaşırı ülkelerdeki yarışlar inanılmaz bir heyecana sahne oldu. Fakat Formula 1 camiasındaki herkes sanırım evlerine yakın olan, bu sporun kalbinin attığı Avrupa'daki yarışları sabırsızlıkla bekliyordur" şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler