Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Zerkavi Bağdat yakınında'

  BAĞDAT (A.A)
  22.01.2006 - 17:29 | Son Güncelleme: 22.01.2006 - 17:29

  Iraklı yetkililer, Irak'taki El Kaide'nin lideri Ürdünlü Ebu Musab El Zerkavi'nin başkent Bağdat yakınındaki Diyala bölgesinde olduğuna ilişkin istihbarat alındığını bildirdi.

  Yetkililer, garnizonların birkaç aydır şiddet eylemlerinde artış görülen Bağdat'ın kuzeydoğusundaki Diyala'da Zerkavi'nin varlığını haber verdiklerini söylediler. Zerkavi'nin Diyala'da tam olarak nerede olduğunun ise bilinmediği belirtildi.

  Bu arada, Amerikan askerlerinin, araçlarından ateş açan üç kişiyi öldürdüğü bildirildi. ABD ordusu, olayın başkent Bağdat'ın 250 kilometre kuzeyinde Beyci'de meydana geldiğini, söz konusu kişilerin bulunduğu iki araçtan birinin bombalı saldırı için kullanılmaya hazır göründüğünü açıkladı. Bu araçları takip eden üç araçtaki kişilerin ise araçlarından inerek kaçtıkları, bunlardan 6 kişinin yakalandığı ve AT-47 tipi silahların bulunduğu kaydedildi.
  Öte yandan, Irak'ın güneyinde Letonyalı bir askerin yaralandığı bildirildi.

  Yetkililer, askerin, ülkenin güneydoğusundaki Kut kentinde Polonya kontrolündeki üste kimliği belirsiz kişilerin açtığı ateşte yaralandığını ifade ettiler. Yaralı askerin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Letonya'nın Irak'ta 135 askeri görev yapıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı