Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zere’nin af dosyası Köşk’te

  Oya ARMUTÇU / Ardıç AYTALAR ANKARA-İSTANBUL
  06 Kasım 2009 - 00:55Son Güncelleme : 06 Kasım 2009 - 08:34

  Yaklaşık 14 yıldır cezaevinde yatan kanser hastası hükümlü Güler Zere’ye önceki gün İstanbul Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulu tarafından verilen rapor, Köşk’e ulaştı.

  İnfaz ertelemeye ret

  Zere’nin, sürekli hastalık nedeniyle af kapsamında olduğunu gösteren rapor, dün Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından uçakla ve kurye kanalıyla Adalet Bakanlığı’na teslim edildi. Ceza İşleri Günel Müdürlüğü’nce acil incelenen dosya, “Cumhurbaşkanlığı özel affı kapsamında değerlendirilmesinin uygun olduğu” kanaatiyle Köşk’e gönderildi. İncelemeye alınan dosya, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulacak. Avukatlarının, yetkisini kullanıp Zere’yi bırakması için Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı cezanın tecili ve tahliye talebi ise kabul edilmedi.

  Haberi alınca sarıldı

  GELİŞMELERİ, Güler Zere’nin ailesi de sevinçle karşıladı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun kendisini aradığını belirten baba Haydar Zere, şöyle konuştu: “Kararın güzel, ancak geç alınmış bir karar olduğunu söyledim. Kızımın tedavisinin İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam etmesine karar verdik.”
  Refakatçilerinden Seval Aracı da, haberi alınca kendisine sarılan Zere’nin, “Keşke bu karar daha önce alınsaydı, benim her şeyimi aldı bu kanser” dediğini aktardı. Aracı, “Onun sevindiği ailesini ve arkadaşlarını görebilecek olması” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı