« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zenit en vefakar taraftarını kaybetti

Rusya'nın Zenit St. Petersburg takımının en yaşlı kadın taraftarı Regina Donde yaşamının 104.yılına girdiği günlerde hayata gözlerini yumdu.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Transferin son gününde Brezilyalı yıldız Hulk’u kadrosuna katan Zenit Kulübü resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile bu üzücü haberi doğruladı.

1929 yılından bu yana takımın büyük bir taraftarı olan ve her daim stadyumdaki yerini alan Donde, daha önce Zenit'in maçını izlemek için Petersburg kentindeki Pretrovskiy Stadyumu'na gelmiş ve taraftarlardan büyük ilgi görmüştü.

Geçen sene Mayıs ayında Zenit – Lokomotiv Moskova maçını tribünlerde izleme şansını elde eden Donde , “Yeniden stadyuma gidebileceğimi düşünmüyordum. TV başında izlemek daha rahat geliyordu. Ben bir futbol uzmanı değilim ama gerçek bir taraftar gibi yaşıyorum. Yeni sezonu merakla bekliyorum çünkü futbol olmadan yaşayamıyorum. Futbol, hayatımı dolduruyor” ifadelerini kullanmıştı.

Zenit kulübü bu üzücü ölümün ardından, “Regina ailesine başsağlığı diler. Sizinle birlikte yasınızı ve acınızı paylaştığımızı bilmenizi isteriz” açıklamasıyla efsane taraftara son yolculuğunda da yalnız bırakmadı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler