Zenginler Rusya için toplanıyor

Hürriyet Haber
06.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

İngiltere, Rusya'daki kriz nedeniyle önde gelen yedi sanayi ülkesinin, G-7'lerin, üst düzey yetkililerini önümüzdeki hafta Londra'ya davet etti.

AB Dışişleri Bakanları'nın dün Avusturya'nın Salzburg kentindeki gayrıresmi toplantısında İngiltere'yi temsil eden Avrupa Bakanı Joyce Quin, kriz zirvesinin davetiyesini iletti. G-7'lerin Maliye ve Dışişleri Bakanları'nın üst düzey temsilcilerinin katılacağı toplantıya İngiliz Hazine Bakanlığı'ndan Sir Nigel Wicks'in başkanlık edeceği açıklandı. Toplantının kesin tarihi henüz duyurulmadı. İngiltere, ABD, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve Kanada'nın yakın tarihinin en ağır ekonomik bunalımını yaşamakta olan Rusya'ya ekonomik reform şartıyla yardım vaadinde bulunması bekleniyor. G-7'lerin üst düzey yetkilileri bağlı oldukları bakanlıklara bir rapor sunacakları ve Rusya'ya çözüm alternatiflerini sıralayacakları kaydedildi. IMF, Dünya Bankası yetkililerinin de yer alacağı kriz zirvesine Rusya katılmayacak.

Bu arada Almanya, İngiltere ve Avusturya Dışişleri Bakanları'nın önümüzdeki günlerde Moskova'yı ziyaret edip Rusya'daki krizle ilgili temas ve incelemelerde bulunacakları bildirildi.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı