« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zengin ve yoksul

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Tayfun BAYINDIR

Toplam değeri trilyonluk Sergen'in yarısı bile etmeyen bir Şekerspor... Karşısında o Sergen'i kadro dışı bırakacak lükse sahip olan ve bünyesinde imparatorlar, krallar bulunduran, kendisine ‘‘Zenginler kulübü’’ lakabı takılan İstanbulspor... Sarı siyahlılar açısından yaşanan, atılanlar ve çok sayıda kaçan gollere karşın bir hayal kırıklığı, sempati takım açısından ise umutların biraz daha Kaf Dağı'nın arkasına sıkışması.

Maça beşli bir savunma bloğuyla başlayan Kıbrızlı'nın ‘‘Önce bir puan’’ dediği hemen belli oluyordu. Ne varki erken gelen gol Kıbrızlı'nın 3-5-2'ye dönmesine neden oldu. Doğrusu şu ki; Kıbrızlı iyi ki bu değişikliği yapmış dedik. Çünkü bu değişiklikten sonra maç maça benzedi. Oğuz-Aykut ve Suat gibi önemli silahların adam adama savunulmaktan vazgeçilip, bölge savunmasının tercih edilmesi maçı tatlandıran en önemli unsurdu. Savunmadaki bu revizyon belki İstanbulspor'un çok daha fazla gol şansı bulmasına neden oldu, ama Kıbrızlı herhalde rakip forvetlerin beceriksiz bir gününde olacaklarını hissetmişti! 90 dakika boyunca İstanbulspor'un uzun savunmasını ayağa pas yaparak geçmeyi hedefleyen Şekerspor, önce teknik kapasite eksikliğine, ardından da evlere şenlik iki yardımcı hakeme kurban gitti.

Ligin en kalifiye kadrolarından birine sahip olan İstanbulspr'un temel sorunu takım içindeki general sayısının fazlalığı. Topla oynamayı seven futbolcu sayısının çokluğu tempoyu düşürüyor, bunu dün en güzel biçimde gördük.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler