Ege Haberleri

EGE

  Zengin çift cinayetinde altı ay sonra iki gözaltı

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  23.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Bayraklı’da geçen ekimde öldürülen 65 yaşındaki Hüsnü Civan’la eşi 60 yaşındaki Ayten Civan’la ilgili soruşturmada biri kadın iki kişi gözaltına alındı.

  OLAY, geçen yıl 11 Ekim’de, İzmir Bayraklı 249/2 Sokak 11 numaradaki Civan Apartmanı’nın dördüncü katında meydana geldi. Dokuz katlı apartmandaki 27 dairenin de sahibi olan Hüsnü Civan ve eşi Ayten Civan’dan haber alamayan komşuları, polisi aradı.
  İhbar üzerine gelen ekipler, çiftin oturdukları dairenin kapı anahtarınının bulunduğu apartman sakiniyle birlikte içeriye girdi. İki dairenin birleştirilmesinden oluşturulmuş evde, Hüsnü Civan’ın cesedi banyoda, Ayten Civan’ın cesedi ise mutfakta bulundu.

  100’ü aşkın evleri vardı

  Yaklaşık 100 daire ve işyerleri bulunduğu bildirilen, İsviçre’den emekli karı-kocanın evine, kapıda zorlama olmadığı için kolaylıkla girdikleri belirlenen, değerli eşyaları da alan katil ya da katillerin, apartmanın güvenlik kameralarının kayıtlı olduğu bilgisayarın hard diskini de sökerek yanlarında götürdükleri ortaya çıktı. Bugüne kadar yüzlerce kişiyi sorgulayan ekipler, önceki gün 22 yaşındaki bir kadınla 24 yaşındaki erkeği başka bir kentte gözaltına aldı. İsimleri açıklanmayan kişilerden erkek olanın sol kolunda dövme olduğu belirtildi. Emniyet yetkilileri, adlarını açıklamadığı iki kişinin, olayla ilgili daha önce sorgulanan kişiler gibi ifadelerine başvurulacağını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı