« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zenga, G.Antep taraftarından sabır istedi

Gaziantepspor Teknik Direktörü Walter Zenga, “Doğru yoldayız ve sabırlı olmamız lazım, meyveleri yakında toplayacağız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Zenga, düzenlediğı basın toplantısında, Turkcell Süper Ligi'nde oynadıkları 2 karşılaşmada iyi mücadele ettiklerini, ortaya koydukları iyi futbola oranla az puan aldıklarını söyledi.

Her takımın kazandığı maçlar yanında kaybettiği ya da berabere kaldığı maçlarının da olacağına dikkati çeken Zenga, şöyle konuştu: “Doğru yoldayız ve sabırlı olmamız lazım, meyveleri yakında toplayacağız. Bir takım her zaman kazansa elbette iyidir, ama futbolda kaybetmek de var. Önemli olan sahada kazanmak için elinden geleni yapan bir takım olabilmek.”

Zenga, takımları ligin ilk 4-5 haftasında oynadıkları karşılaşmalara bakarak değerlendirmenin zor olduğunu, sağlıklı bir değerlendirme yapılabilmesi için bir kaç ay beklemek gerektiğini ifade etti.

Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan ve hafta sonunda karşılaşacakları Trabzonspor'un, oynadığı 2 maçtan bir puan almasının, maç kazanamayacağı ya da şampiyon olamayacağı anlamına gelmediğini kaydeden Zenga, daha her takımın oynaması gereken 32 maç olduğunu ifade etti.

Zenga, milli takımdan dönecek futbolcuların ve sakatlığı süren futbolcuların durumunu değerlendirip Trabzonspor maçına en iyi şekilde hazırlanacaklarını ifade etti.

Bir gazetecinin, Gaziantep'in Beşiktaş ile oynadığı ve 2-1 kaybettiği karşılaşmanın hakeminin Gaziantepspor aleyhine hatalı kararlar verdiğini öne sürüp görüşünü sorması üzerine Zenga, “Yalnız Beşiktaş maçında değil Denizlispor maçında da hakemler aleyhimize yanlış kararlar verdi, ama antrenörler ve futbolcular nasıl hata yapıyorlarsa hakemler de hata yapacaklardır. Ben de hata yapacağım. Karar verme durumunda olanların hata yapması normaldir, ama hata yapma olasılığımız olmasına karşın bizler karar vermek durumundayız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz