Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zemin skandalına TFF el attı

Dünyaca ünlü çim uzmanı Tarık Uslu, "Mersin'de doğru zamanda doğru tohum kullanılmadığı için saha bu halde karşımıza çıktı" dedi. TFF, yeşil çimlerin durumuna el attı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Akdeniz Oyunları için 100 milyon TL harcanarak yapılan Mersin Arena'da oynanan Mersin İY-Beşiktaş maçında ortaya skandal görüntüler çıktı.

Futbolcular karşılaşmanın henüz başında olmasına rağmen patates tarlasına dönen zeminde zor anlar yaşarken, dünyaca ünlü çim uzmanı Tarık Uslu, "Mersin'de doğru zamanda doğru tohum kullanılmadığı için saha bu halde karşımıza çıktı" dedi.

Türkmenistan'da 2017 Asya Olimpiyatları için çim saha hazırlayan Uslu, "Biz 50 derece sıcaklık olan ülkelerde yapılamaz denen çim sahaları dünya sporuna kazandırdık. Önemli olan doğru zamanda doğru tohumu ekmek. Drenaj da önemli. Bir de özel hazırladığımız kimyasalları kullanıyoruz. Ayrıca çimleri tohum dememe tesislerimizde yetiştiriyoruz" diye konuştu.

SKANDALA TFF EL ATTI

Mersin İdmanyurdu-Beşiktaş maçında yaşanan çim saha skandalı, Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) özel önlem alma yoluna yöneltti. Ortaya çıkan görüntüleri mercek altına alan TTF yönetiminin, bundan sonra stat zeminlerine yönelik denetimlerini sıklaştıracağı öğrenildi.

Öte yandan karşılaşmanın gözlemcisinin de çektiği zemin fotoğraflarını hazırladığı rapora eklediği belirtildi.

(Sabah)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler