Teknoloji Haberleri

  Zekiye Teyze artık "Twit" atabilecek

  A.A.
  25.02.2011 - 12:00 | Son Güncelleme:

  Malatya'da yaşayan Zekiye Esen, il dışındaki yakınlarıyla internetten bağlantı kurmak ve torunlarının bilgisayar kullanımını denetleyebilmek için 67 yaşından sonra bilgisayar kursu almaya başladı.

  Doğanşehir ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı bilgisayar kursuna devam eden Esen, yaptığı açıklamada, öğrenmenin ve teknolojiyi takip etmenin yaşı olamadığını vurgulayarak, “Yaşı ne olursa olsun insanların yeniliklere açık olması gerek” dedi.

  Belirli bir yaştan sonra bilgisayara ve internete merak salmasının bazıları tarafından yadırgandığını dile getiren Esen, “Bilgisayar ve internet büyük bir imkan. İl dışındaki yakınlarımızla internetten yazışmak, konuşmak ve irtibat kurmak istiyorum. Torunlarımın elinden bilgisayar düşmüyor. Sürekli bilgisayardalar. Onların ne yaptığını da merak ediyorum. Bu yüzden bilgisayar öğrenmeye karar verdim. Ayrıca, onları takip de etmek istiyorum” dedi.

  Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vahap Çelik, açtıkları bilgisayar kursuyla kadınların kendilerini yetiştirmelerini ve öz güven kazanmalarını amaçladıklarını söyledi.

  Çelik, kursa 17 kadının katıldığını belirterek, ilginin devam etmesi halinde yeni kurslar açacaklarını kaydetti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı