İZMİR HABERLERİ

Zekeriye Mutlu icra kurulunda

DHA
17.11.2016 - 11:39 |Son Güncelleme :
DHA

5'İNCİ Esnaf ve Sanatkârlar Şurası Genel Kurulu'nun ardından oluşturulan icra kurulunda İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu da yer alacak.
Geçen hafta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü tarafından Ankara'da düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile esnaf teşkilatının meslek kuruluşlarının yöneticileri ve ilgili bakanların katılımıyla gerçekleştirilen Şura'da, İzmir Birliği de odalarıyla en büyük katılım gösteren iller arasında yerini aldı.
Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci'nin başkanlığında toplanan Şura Genel Kurulu'nda esnaf ve sanatkârlara yönelik mevzuat, kredi ve finansman, mesleki eğitim, vergi ve sosyal güvenlik ve yenilikçilik alanlarında 13 karar alındı. Bu kararları hayata geçirmek için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ile ilgili kurum ve kuruluşların birlikte çalışması öngörüldü.
İzmir açısından Şura'nın en çarpıcı sonucu, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu'nun da icra kurulunda yer alması oldu. Mutlu icra kurulunda Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı A. Kadir Akgül ile birlikte görev yapacak.
İcra kurulunda yer almaktan onur duyduğunu kaydeden İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Türk esnaf sanatkarlarının gelecekteki yol haritasının belirleneceği çalışmalarda İzmir'in de söz sahibi olacağına dikkat çekti. Mutlu, "Üstlendiğim önemli görevin getirdiği sorumluluğun bilinci içinde hareket edecek, her türlü özveriyi göstererek, bilgimle, tecrübemle kurulun sağlıklı şekilde işlemesine katkı koyacağım. Türk esnaf sanatkarının geleceği için hayata geçirilecek projeler üzerinde çalışmaktan büyük onur duyacağımı ifade etmek istiyorum.
Bu görev aynı zamanda benim topluma karşı olan bir sorumluluğumdur. Çünkü şura çalışmaları, sadece esnaf sanatkarlara değil, toplumun her kesimine sosyal fayda sağlayacak projelere öncülük edecektir. Şurada görüşülen maddeler, toplumsal hayatı ve ekonomiyi de doğrudan etkileyecek konu başlıklarını içermektedir" diye konuştu.
Öte yandan Esnaf Şurası'na katılan oda başkanları da Mutlu'nun icra kuruluna layık görülmesinin, İzmir esnaf teşkilatı için gurur kaynağı olduğunu belirti.
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Zekeriye Mutlu icra kurulunda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Kasım 2016 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zekeriye Mutlu icra kurulunda haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2019, Cuma
 • İmsak
  06:39
 • Güneş
  08:07
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı