« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zekai Baykara'ya ''Devlet Sporcusu'' unvanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Şubesi Teknik Direktörü Zekai Baykara'ya “Devlet Sporcusu” unvanı verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, dünya ikincisi olan Grekoromen Güreş Milli Takımı'nda antrenör olarak görev yapan Zekai Baykara, kazanılan başarıdaki katkısı nedeniyle ödüllendirildi.

Milli Takımın yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı'nın başında da büyük başarılara imza atan Baykara'ya, “Devlet Sporcusu” unvanı verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün 1986 yılındaki kuruluşundan itibaren görev alan antrenör Zekai Baykara, “Milli Takımda şu anda 14 erkek, 18 bayan sporcumuz ay-yıldızlı formayı giyiyor. Bu nedenle Federasyonumuz beni de A Milli Takımda antrenör olarak görevlendirdi. Dünya Şampiyonasında gerçekten tarih yazdık. Son 50 yılın en iyi derecesini elde ettik. İzmir'i ve Büyükşehir Belediyesi'ni çok iyi temsil ettiğime inanıyorum” görüşünü ifade etti.

Zekai Baykara, İzmir Büyükşehir Belediyesinin güreşte Türkiye'nin en iyi üç takımından biri olduğunu da vurgulayarak, “Serbest ve Grekoromende 1.Lig'de mücadele ediyoruz. Bayanlarda 5 yıldır Türkiye Şampiyonluğunu hiçbir takıma bırakmadık. Yetiştirici kimliğimizle Türkiye'de herkesin örnek aldığı bir kulüp olduk. Milli Takım'a yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam edeceğiz. Bize bu imkanları sağlayan başkanımız Aziz Kocaoğlu'na teşekkür ediyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz