Ege Haberleri

  Zehra Teyzeden hastaneye anlamlı bağış

  Cihan KAYA / ORTACA (DHA)
  31.08.2014 - 01:37 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde 80 yaşındaki Zehra Çomak, 8 bin lira değerinde EKG (Elektrokardiyografi) cihazını Ortaca Devlet Hastanesi'ne bağışladı.

  Geçen 6 Temmuz'da kocası Süleyman Çomak'ı kaybeden Zehra Çomak, hayır işlerine ara vermedi. Geçen yıl kocasıyla birlikte Ortaca Devlet Hastanesi'ne alınacak laboratuvar malzemesi için 20 bin lira bağışlayan Çomak, bu yıl da aynı hastaneye 8 bin lira değerinde EKG (Elektrokardiyografi) cihazı hediye etti. Marmaris, Köyceğiz, Dalaman ve Fethiye ilçelerinden de gelen hastalar nedeniyle yoğunluğun fazla olduğu, hali hazırda bulunan EKG cihazının yetersiz kaldığı ve alınan ikinci cihazla Ortaca Devlet Hastanesi'nin bu yoğunluğa cevap verebileceği belirtildi.

  OKUL İÇİN ARAZİSİNİ BAĞIŞLAMAYI DÜŞÜNÜYOR

  Yardım etmenin kendini mutlu ettiğini söyleyen Çomak, "Varlığımı bu bölgeye borçluyum. Varlığı bu yörenin halkından kazandım. Kimseye bir kuruş borcum, kimseden de alacağım yok. Ben de vatandaşlara bunu hediye etmek istedim. Cihazı 8 bin liraya aldım. Daha önce de 20 bin liralık laboratuvar için cihaz bağışlamıştım. Bu cihazında bölge vatandaşların iyi günlerde kullanmasını istiyorum. Eşimi kaybettim çocuğumuz da yok. Arazimi okul yapımı için bağışlamayı düşünüyorum" dedi.

  BAŞHEKİMDEN TEŞEKKÜR

  Hastaneni hazırda bir EKG cihazı olduğunu söyleyen Ortaca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yavuz Okulu, "Hastanemizde EKG cihazımız vardı. Ama bir ikincisine de ihtiyaç vardı. Alınan cihaz hastaların işlerinin daha çabuk bitmesi için kolaylık sağlayacak. Zehra teyzeye teşekkür ediyorum " dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı