ERZURUM HABERLERİ

Zehra Taşkesenlioğlu: “Yeni Nesil AK Gençlik Olacak”

IHA
22.10.2015 - 11:13Son Güncelleme :

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim çalışmalarını Erzurum’un Yakutiye ilçesinde devam etti.
Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde akademisyenler, öğrenciler ve kurum çalışanlarını ziyaret eden Zehra Taşkesenlioğlu, Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nda üniversiteli gençlerle bir araya gelerek, devlet tarafından sağlanacak ücretsiz ve sınırsız WiFi hizmeti sunulacağını söyledi.
AK Parti seçim beyannamesinde yer alan gençlere yönelik vaadlerden bahseden Taşkeseniloğlu, Seçilme yaşının 18’e indirileceğini ve 18 yaşındaki gençlerin ülke yönetiminde yer almasının önünü açacaklarını söyledi.
İŞ KURMAK İSTEYEN GENÇLERE 50 BİN LİRA
Kendi işini kurmak isteyen gençlere 50 bin liraya kadar karşılıksız destek verileceğini hatırlatan Taşkesenlioğlu, “Eğer bu yetmiyorsa, kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlerimiz 50 bin liralık hibe üzerine, 100 bin lira faizsiz kredi de alabilecek. Gençler faizsiz kredi için kredi fonu arayıcılığıyla yüzde 85 kefaret sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıla kadar gelir vergisi ödemeyecek. İlk kez iş bulan gencin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.Gençlerimizin istihdamının bu derece desteklendiği dünyada başka bir örnek yok. Yine bugünlerde çok gündemde olan bir husus. Lise ve üniversite mezunu gençlerimizin genel sağlık sigortası primlerinin ücretsiz bir şekilde devlet tarafından yapılmasını ve bu şekilde iki yıl boyunca gençlerin sağlık sigortasından yararlanmasını sağlayacağız. Yeni bir destek programı geliştiriyoruz. Gençdes… Bu programdan sanatsal ve sportif faaliyetlerine proje bazlı destek vereceğiz” diyerek beyannamede yer alan vaadleri anlattı.
KADINLAR AK PARTİ İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER
Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı’ toplantısına katılan Taşkesenlioğlu, burada yaptığı konuşmada AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da, AK Parti’nin her daim hanımların yanında olduğunu kaydetti.
Taşkesenlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti olarak iş hayatında, özel hayatta, ekonomik hayatta, sivil toplumda, sağlıklı nesiller yetiştirecek ve sağlıklı nesillerin öncüsü olan kadınlarımızın her daim yanındayız. Biz 81 ilimizde KETEM vasıtasıyla hem kanserin birçok alanında mücadele ediyoruz hem de birçok şehrimizde ücretsiz monografi hizmetleriyle imkânı olamayan hanım efendilerin yanında olarak bu alanda en azından erken teşhisi sağlıyoruz. Kanser sadece kişiyi etkilemiyor aile bireyini etkiliyor, toplumu etkiliyor. ‘Hiçbir kadın, hiçbir aile bu ya da bununla ilgili hiç bir hastalıkla imtihan edilmesin.’ diye dua ediyoruz. Sivil toplum, bu mücadelede hem aileleri destekleyici hem de önleyici faaliyetlerle çok güzel işler yapıyor. Sizlerle beraber, hayatla barışık, kanserle savaşabilecek daha umutlu yarınları inşa edeceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Zehra Taşkesenlioğlu: “Yeni Nesil AK Gençlik Olacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zehra Taşkesenlioğlu: “Yeni Nesil AK Gençlik Olacak” haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı