ERZURUM HABERLERİ

Zehra Taşkesenlioğlu: “AK İktidar Engelleri Aşacak”

IHA
20.10.2015 - 13:25Son Güncelleme :

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim çalışmalarına Erzurum Merkez Yakutiye ilçesinde devam etti.
Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Palandöken Otizm Derneği, Tohum Otizm Vakfı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Otizm Semineri’ne katıldı. Programda konuşan Taşkesenlioğlu, “Aile ve öğretmen eğitimini de kapsayan bu önemli programı düzenleyen tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum. Unutmayalım; “Özürlülük engel değildir, farklılıklarımız bizlere engel teşkil etmez. AK Parti iktidarı olarak Engellilere yönelik olarak 5378 sayılı yasayı çıkardık. Bu yasa önemli bir adımdı engelli vatandaşlarımız için, Fakat bu yasa yine de tam olarak önemli düzenlemeler sağlanamadı. Yeni dönemde söz konusu yasadaki eksikliklerin düzenlenmesinin takipçisi olacağız ” dedi
Erzurum’un tarihi eğitim kurumu olan Erzurum Lisesi’ne ziyarette bulunan Taşkesenlioğlu, öğretmenler, idareciler ve öğrencilerle görüştü. Erzurum Lisesi’nin 1889 yılından beri ülkemizin ikbal ve istikbali için nice büyük ve seçkin dimağları topluma kazandıran bir eğitim kurumu olduğunu belirten Taşkesenlioğlu, “Erzurum Lisesimiz Türkiye’ye sayısız bürokrat, edebiyatçı ve sanatçı yetiştiren şehrimizin Darulfünunudur” dedi Taşkesenlioğlu, Erzurum Lisesi’nde abisi adına açılan Ali Fuat Taşkesenlioğlu Dersanesi’ni de ziyaret etti.
Seçim gezilerine Yakutiye ilçesinde devam eden Taşkesenlioğlu, Tahtacılar ve Gülahmet Caddelerindeki esnafı ziyaret ederek, esnafa 1 Kasım seçimlerinin önemini anlattı.
Erzurum’un ticaret hayatına yön veren Gülahmet ve Tahtacılar esnafının istek ve taleplerini dinleyen Taşkesenlioğlu, “Esnafımız, İpekyolu güzergâhında bulunan Erzurum’daki ticari hareketliliğin tıpkı eski günlerdeki gibi olmasını istiyor. AK İktidarla esnaf yeniden desteklenecek, Erzurum daha güçlü bir şekilde yeniden tarım, hayvancılık ve ticaretin merkezi olacak” ifadelerini kullandı. Kavaflar Çarşısı’nda esnafıda ziyaret eden Taşkesenlioğlu, seçim beyannamesindeki esnafa yönelik vaadleri anlatarak 1 Kasım seçimlerinde destek ve dualarını istedi.
Aile Destek Merkezi’nin Bayan kursiyerleri ile bir araya gelen Taşkesenlioğlu, AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni evlenen çiftlere çeyiz desteği verileceğini "Aşkın önüne geçilmez. Evlilikte çeyiz desteği vereceğiz. Gençlerin çeyiz hesabında 100 bin lira aile biriktirdiyse, 20 bin lira devlet verecek." sözlerini hatırlattı. Taşkesenlioğu, Ayrıca KOSGEB’in yeni dönemde kendi işini kurmak isteyenlere geri dönüşümsüz 50 bin TL vereceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Zehra Taşkesenlioğlu: “AK İktidar Engelleri Aşacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zehra Taşkesenlioğlu: “AK İktidar Engelleri Aşacak” haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:12
  • İkindi
   14:46
  • Akşam
   17:04
  • Yatsı
   18:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı