Ege Haberleri

EGE

  Zehra’nın tedavisini Başbakan üstlenecek

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  19 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 18 Mayıs 2011 - 22:25

  MANİSA Valisi Celalettin Güvenç, Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti. O sırada annesi Mecbure Taşdemir’le birlikte derneğe gelen 19 yaşındaki engelli Zehra Nur Taşdemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 13 Mayıs’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitingte kendisine tedavi masrafları için söz verdiğini söyledi.

  Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Taşdemir, “Başbakanımız miting sonrası benimle kısa bir görüşme yaptı. Bana rahatsızlığımı sordu. Ben de küçük yaştan beri parmaklarımın yapışık olduğunu, 13 Nisan’da ameliyat geçirdiğimi ve bazı parmaklarımın birbirinden ayrıldığını söyledim. Şimdi ellerime estetik yapılması için beklediğimi anlattım. Sayın Başbakanımız bana estetik konusunda tüm masrafların kendisi tarafından karşılanacağının sözünü verdi. Bu da beni çok mutlu etti” dedi.

  Vali Güvenç de Başbakan Erdoğan’ın söz verdiği Zehra Nur Taşdemir’in tedavisiyle yakından ilgileneceklerini ifade etti. Güvenç daha sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın elinde bulunan bir adet akülü aracı bedensel engelli Ümmühan Barçin’e (43) hediye etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı