Ege Haberleri

EGE

  Zehirli börekle hayvan katliamı

  Mehmet ÇİL/DATÇA (DHA)
  21.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.11.2009 - 21:30

  Sahipsiz kedi ve köpek ölümlerine bir yenisi eklendi. 20 kedi ve bir köpeğin zehirli börek verilerek öldürülmesi, hayvanseverleri kızdırdı.

  MUĞLA’nın Datça İlçesi’nde bir yıldır devam eden sahipsiz kedi ve köpek ölümlerine bir yenisi eklendi. 20’ye yakın kedi ve bir köpeğin zehirli börekle öldürülmesi, hayvanseverleri kızdırdı. İskele Mahallesi Özbel Mevkii’ne bir ihbar üzerine giden hayvanseverler korkunç manzara ile karşılaştı. Hayvan Severler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nilüfer Arsoy, 20’ye yakın kedi ve 1 köpek ölüsü bulduklarını belirterek, “Kedi ve köpekleri katleden bir yıldır bulunamıyor. Bu kez bazı şüpheli kişilerin üzerinde duruyoruz. İz üzerindeyiz, onları bulacağız. Yapanlar cezalarını çekecekler” dedi. Datça’da yaz aylarında, ‘Bir kap yemek bir kap su’ kampanyası başlattıklarını hatırlatan Arsoy, yaşananların bir vahşet olduğunu vurguladı. Arsoy, “Mahalle sakinleri tarafından beslenen, aşıları yapılmış ve kısırlaştırılmış hayvanlar ölüyor. İnsanlara güvenenler ölüyor. İnsana güvendikleri için verilen zehirli gıdaları yiyorlar. Bunu yapanlar sadece hayvanları değil, insanların da ruhunu zehirliyor, yaşam sevincini öldürüyor. İnsanları Datça’dan soğutuyorlar” diye isyan etti.

  Damarları parçalanmış

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Gülay Milli de hayvanların, doğal döngünün önemli bir halkası olduğunu belirterek, “Bu insanlar bunun farkında değil. Zehirlenen hayvanların ağızlarında kan vardı. Bu da kullanılan maddenin heparin içerdiğini gösteriyor. Heparin damarların parçalanması ve dolayısıyla iç kanamalara yol açıyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı