Gündem Haberleri

  Zehirlenmemiş

  Hürriyet Haber
  27.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  4 trilyonluk miras için karısıyla, onun doktor sevgilisi tarafından zehirlendiği iddia edilen Gömlek Kralı’nın ölümü ‘normal’ çıktı.

  İZMİR'de, eşi ve eşinin sevgilisi olduğu önesürülen doktor tarafından mirası için zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen ‘‘Gömlek Kralı’’ Ömer Akın'la ilgili son adli tıp kurumu raporunda zehir bulgusuna rastlanmadı. Polisiye romanları aratmayan dava İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporla yeni bir şekil kazandı.

  Kemikleri çıkartıldı

  1996'da ölümüyle genç ve güzel eşi Berrin Akın'a 4 trilyonluk miras bırakan ‘‘Akın Gömlekleri’’nin sahibi Ömer Akın, mezarında da rahat yüzü görmedi. Kardeşlerinin, ‘‘Karısı ve doktor sevgilisi zehirleyerek öldürdü’’ diyerek şikáyetçi olunca mezarı 1.5 yıl önce açılan Ömer Akın'ın kemikleri İzmir-İstanbul hattında mekik dokudu.

  Üçüncü kez incelendi

  Daha önce Ömer Akın'ın zehirlenmediği yolundaki 2 rapora yapılan itiraz üzerine İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen kemikler, bu raporun da ‘‘Normal ölüm’’ şeklinde çıkması üzerine İzmir'e gönderildi. Kemikler, Adli Muhabere Kalemi'nde adli emanete alındı.

  Mirası paylaşılamadı

  İşadamı Ömer Akın, trilyonluk mirası yüzünden mezarında rahat yüzü görmezken cinayet davasının önümüzdeki ay görüleceği öğrenildi. Adli tıp kurumunun son raporuyla idamdan yargılanan Berrin Akın ve Dr. Hayrettin Akan, rahat nefes alırken, babalık ve miras davası ise ayrıca devam ediyor.

  Filmleri aratmayan bir miras davası

  İzmirli ünlü tekstilci Ömer Akın, İzmir Mithatpa-şa'daki evinde 8 Ağustos 1996'da öldü. Akın, ölümüyle 36 yaşındaki üçüncü eşi Berrin Akın ve ölümünden 20 gün önce doğan kızı Emine'ye yaklaşık 4 trilyon liralık servet bıraktı. Ancak kardeşleri Önder Akın, Ümran Akın ile eski eşi Hülya Sezen, 52 yaşındaki Ömer Akın'ın zehirlenerek öldürüldüğünü iddia ederek savcılığa başvurdular. Akın kardeşler, ‘‘Ayrıca Ömer Akın'ın baba olması tıbben olanaksız’’ dedi ve Ömer Akın'ın malvarlığına tedbir koydurdu. Savcı Şakir Belli, Berrin Akın ve Doktor Hayrettin Akan'ın ‘‘tasarlayarak cinayet’’ suçundan ölüm cezasına çarptırılmaları istemiyle dava açtı. Bu aşamada Berrin Hanım, Konak Eski Belediye Başkanı Hüse-yin Özdilek'le, Dr. Akan ise Seher Sonat'la evlendi.

  Doktordan müthiş iddia

  Bu aşamada mahkemeye başvuran Dr. Hayrettin Akan, ‘‘Bebek benden’’ diyerek babalık davası açtı. Akın kardeşler, ayrıca bebeğin Ömer Akın' dan olmadığını iddia ederek mirastan mahrum edilmesini istedi. Ancak bebeğin kimden olduğu yolundaki testlerde 2 ayrı rapor çıktı. Akın kardeş-lerin açtığı nesep, Dr. Akan'ın babalık davalarının kabul edilmesi halinde Berrin Akın şimdi tümüyle kendisinde olan mirası paylaşmak zorunda kalacak.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı