Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ze Roberto'da rötar

Siyah beyazlılar, Sevilla’nın önerdiği rakamın üstüne çıktı. Başkan Demirören, "Ze Roberto konusunda iş bizden çıktı. Dün gelecekti olmadı, fakat avukatı bugün İstanbul’a gelecek ve son pürüzleri çözeceğiz" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, ikinci başkan Murat Aksu, icra kurul üyesi Ertunç Soğancıoğlu dün Nevzat Demir Tesisleri’nde, teknik direktör Jean Tigana ile 3 saat süren toplantı yaptı. Demirören, B.Münih’in yıldız oyuncusu Brezilyalı Ze Roberto konusunda her türlü fedakarlığı yaptıklarını belirterek, "İş bizden çıktı. İspanyol Sevilla takımının önerdiği paranın üstünde fiyat verdik. Ze Roberto ile ilgili tüm çalışmalarımız tamam. Dün gelecekti olmadı, fakat avukatı bugün İstanbul’a gelecek ve son pürüzleri çözeceğiz" dedi.

Alternatifi hazır

Ze Roberto’
nun, gelmeme ihtimaline karşı Kolombiya Milli Takımı’nın sol kanat oyuncusu Soto ile de görüşmelerin sıcak tutulduğuna dikkat çeken başkan Yıldırım Demirören sözlerini şöyle sürdürdü: "Ze Roberto Beşiktaş’taki Kleberson ile görüşmeler yaptı ve Türkiye’ye gelmek için hazır olduğunu söyledi. Beşiktaş yönetimi olarak böylesi teknik kapasitesi üstün bir oyuncunun getirilmesi konusunda her türlü fedakarlığı yaptık. Kimse merak etmesin. Ze Roberto olmazsa alternatifi çok büyük oyuncu."

Güçlü bir takımız

Demirören,
Tigana’ya yeni sezon öncesi yapılan tüm antrenman ve çalışmaların üst seviyede geçmesinden memnun olduğunu belirterek, "Beşiktaş tarihinin en genç ve teknik ekibini oluşturduk. Türkiye Süper Ligi’nden istenilen tüm oyuncuları kadromuza kattık. Testler ve çalışmaların üst seviyede olması gelecek sezon için önemli bir ışık oldu. Koşan, savaşan ve mücadele eden ekip ile sahaya çıkacak olmamız umutlarımızı arttırdı. Çelik gibi bükülmez bir ekip oluşturduğumuza inanıyorum" dedi.

Bu arada Demirören, Murat Aksu ve futbolcular, önceki gece geçirdiği trafik kazasında ölen BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde görevli personel Hasan Eryükseldi’nin evine giderek ailesine başsağlığı diledi. Eryüksel’in cenazesi bugün Karabük’te öğle namazına müteakip toprağa verilecek.