Gündem Haberleri

  ’Zayıf’ı yok etme faaliyeti

  Hürriyet Haber
  07.01.2006 - 00:52 | Son Güncelleme:

  Denizli’de bazı lise öğrencileri karnede zayıf olan notlarını düzeltirken kameraya yakalandı. Bir otomobilin kaportasını masa niyetine kullanan öğrenciler, karnelerindeki zayıf notları kurşun kalemle değiştirerek yükseltiyorlardı.

  8 zayıfı olan 2 öğrenci yeni karne için matbaaya başvurdu

  HAKKÁRİ
  Lisesi’nin iki öğrencisi, yarıyıl karnelerinde 8’er zayıf görünce, ailelerinin tepkisinden korkup bir matbaanın yolunu tuttu. İsimleri belirtilmeyen iki öğrenci, matbaa sahibi Necmettin Aydın’dan zayıf notların silinmesi ve yerlerine iyi not yazılmasını istedi. Bu isteği geri çeviren Aydın, geçen yıl da aynı durumla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Hiçbir karne üzerinde oynama yapmıyorum" dedi. Durumlarının fark edilmesi üzerine iki öğrenci, "Bu kadar zayıf beklemiyorduk, ailelerimizden korktuğumuz için karnemizdeki notları düzeltmek istedik" dedi. Öğrenciler, amaçlarına ulaşamadan matbaadan ayrılmak zorunda kaldı.

  Ailece heyecan

  DEVLET Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, oğlu Kerem Babacan’ın karne törenine katıldı. Eşi Zeynep ve kızı Dilara ile birlikte oğlunun öğrenim gördüğü Özel Erken Başarı İlköğretim Okulu’na gelen Babacan, okulun ’Kitap ve Karne Festivali’ni de izledi. 4’üncü sınıf öğrencisi olan Kerem karnesini öğretmeni Sıdıka Kılıçkalkan’ın elinden aldı. Kerem’in karnesini inceleyen Babacan’a basın mensuplarının, "Müzakere edilebilecek bir karne mi?" soruları üzerine, "Bunun müzakere edilecek bir tarafı yok, hepsi 5, takdirname de almış" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı