« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zaripova engelleri aştı

Londra Olimpiyatları'nda atletizmde kadınlar 3000 metre su engelli finalini, Rus Yuliya Zaripova kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Olimpiyat Stadyumu'nda yapılan atletizm yarışmalarında kadınlar 3000 metre su engelli finalinde, 2010 Avrupa ve 2011 dünya şampiyonu Rus Yuliya Zaripova, 9:06.72 ile kariyerinin en iyi derecesini ve tüm zamanlarda en iyi üçüncü derecesini yaparak altın madalyanın sahibi oldu.

Kariyerinin en önemli başarısına ulaşan Zaripova, madalya kutlamaları sırasında kendisinin fotoğrafını çekmeye çalışan foto muhabirlerini, engeldeki suyla ıslattı.

Gümüş madalyayı, 9:08.37'lik derecesiyle ülke rekorunu kıran Tunuslu Habiba Ghribi alırken, Etiyopyalı Sofia Assefa ise 9:09.84 dakikayla bronz madalyanın sahibi oldu.

Son olimpiyat şampiyonu ve dünya rekortmeni Rus Gulnara Galkina, yarışı tamamlayamadı.

Erkekler 400 metre engelli yarışını Dominik Cumhuriyeti'nden Sanchez kazandı

Londra Olimpiyatları'nda atletizmde erkekler 400 metre engelli finalini, Dominik Cumhuriyeti'nden Felix Sanchez kazandı.

Olimpiyat Stadyumu'nda yapılan atletizm yarışmalarında erkekler 400 metre engelli finalinde Dominik Cumhuriyeti'nden Felix Sanchez, 47.63 ile sezonun en iyi derecesini yaparak altın madalyanın sahibi oldu.

2004 Atina Olimpiyatları'nda altın madalya alan Felix Sanchez, 8 yıl aradan sonra ikinci defa olimpiyatlarda zirveye çıktı.

Yarışın sonunda duygusal anlar yaşayan finalin en yaşlı ismi 34 yaşındaki Sanchez, mayosunun içinden çıkardığı fotoğrafı öptü.

Gümüş madalyayı, 47.91 ile kariyerinin en iyi derecesine imza atan ABD'li Michael Tinsley kazanırken, Porto Rikolu Javier Culson 48.10 saniyeyle bronz madalyaya uzandı.

2000 Sidney ve 2008 Pekin Olimpiyatları'nın şampiyonu ABD'li Angelo Taylor ise 48.25'lik derecesiyle 5. sırada kalarak hayal kırıklığı yaşadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz