« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zarf atıyorlar ya tutarsa diye

Ankaragücü Kulüp Başkanı Ahmet Gökçek, takım kaptanı Hürriyet Güçer'in düğününde Fenerahçe maçına yönelik ortaya atılan şike iddiaları, spekülasyonlar ve yapılacak transferlere yönelik bazı açıklamalarda bulundu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Takım kaptanı Hürriyet Güçer'in düğününde Fenerbahçe maçının stresini attıklarını ifade eden Ankaragücü Kulüp Başkanı Ahmet Gökçek, Güçer'e ömür boyu mutluluklar diledi.

Fenerbahçe maçı öncesi kimliği belirlenemeyen bir kişinin Ankaragücü'nün Arjantinli yıldızı Ariel Broggi'yi arayarak maçın ilk 15 dakikasında kırmızı kart görmesi için 200 bin Euro teklif ettiği yönünde medyada yer alan haberlere değinen Ahmet Gökçek, ''Bugün resmi olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurduk. Bunun sonuna kadar gidilmesi gerekiyor. Ben Fenerbahçe camiasının bu işin içinde olduğunu söylemiyorum ama böyle bir telefon edilmişse ne Fenerbahçe ne de Ankaragücü camiasını etkilememesi açısından bu işin sonuçlanması gerekiyor. Bunun resmi yollarla ortaya çıkması gerekiyor. Kimse zan altında kalmamalı. Futbol camiasında bu tür insanlar çoktur, zarf atarlar ya tutarsa. Ondan sonra camialarla ilişkiye girmeye çalışırlar. Eğer böyle birşey ise bu işin su yüzüne çıkartılması gerekiyor. Bu iftira veya yalan değil. Bu Ariel Broggi'nin hem bana hem onursal başkan Melih Gökçek hem de futbolcu arkadaşlarına söylediği bir olaydır ve bu yüzden medya ile paylaşıldı. Federasyonumuza çok büyük görev düşüyor. Bu işi sonuna kadar takip edip gerçeği ortaya çıkarmaları gerekiyor.'' dedi.

Şu anda iki önemli isimle görüştüklerini belirten Gökçek, iki gün içinde durumlarının netleşeceğini ve Sivasspor maçı öncesi bu isimlerin açıklanacağını söyledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz