Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zararın neresinden dönersen kârdır!

F.Bahçe, 2 yıl önce 6.5 milyon Euro’ya aldığı Dia’yı, 4 milyona Katar’a gönderdi, yıllık 1.5 milyon Euro ödemekten kurtuldu.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE, Senegalli futbolcusu Issiar Dia’nın Lakhwiya Sport Club Company Kulübü’ne transfer olduğunı resmen açıkladı. Dia için Katar takımı 4 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. 25 yaşındaki Fransa doğumlu, Senagalli oyuncu Temmuz 2010’da 6.5 milyon Euro bonservis bedeliyle Nancy Kulübü’nden transfer edilmişti.
Dia’nın transferi için anlaşmaya varılan Lekhwiya Kulübü Doha merkezli bir Katar takımı. Katar Star Ligi’nde son iki sezondur şampiyon olan kulüp, flaş transferlerle dikkat çekiyor.

Katar’da Niang ile buluşacak

SARI lacivertli kulüp, bu satış nedeniyle 2 milyon Euro’luk bir zarara uğramış görünüyor. Anak Senegalli futbolcunun geçtiğimiz sezon genellikle ilk 11’e giremediği ve yedek bir oyuncuya yılda 1.5 milyon Euro verilmeye devam edileceği düşünüldüğünde, “Zararın neresinden dönersen kardır” mantığıyla kötü bir alışveriş yapılmadığı görülüyor.
Issiar Dia ile birlikte 2 yıl önce Fransa’dan alınan vatandaşı Mamadou Niang da geçtiğimiz sezon Katar’ın Al Sadd takımına transfer olmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz