« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zarara bak! 50 milyon Euro

Şampiyonluk kaçtı, satılması düşünülen Güiza Dünya Kupası kadrosuna alınmadı. Daum’a tazminat verilecek. Yeni transferler yapılacak.Çıkan fatura F.Bahçe’ye 50 milyon Euro’ya patlayacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE ligin son haftasında kaybettiği şampiyonlukla sadece prestij değil çok da büyük maddi zarara uğradı. Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılamadığı için 15 milyon Euro’dan olan sarı lacivertliler dün bir şok daha yaşadı. Devre arasında gelen tekliflere rağmen satmadığı İspanyol golcü Güiza’nın Dünya Kupası kadrosuna alınmaması ve piyasasının bir anda düşmesi yönetimi şok etti. 2 sezon önce 15 milyon Euro’ya transfer ettiği Güiza’nın Dünya Kupası sonrası iyi bir fiyata satılacağını düşünen sarı lacivertliler hayal kırıklığına uğradı.

Daum da cep yakacak

Ayrıca Brezilya Milli Takımı ile birlikte Dünya Kupası kadrosunda olmayacak olan Andre Santos’un da fiyatında hiç bir değişiklik olmayacak. Yönetim, Daum’un görevine son verirse en azından 4.5 milyon Euro tazminat ödemek zorunda kalacak. Sarı lacivertliler geçen sezon gönderdiği Luis Aragones için de 7 milyon Euro tazminat ödemişti.

Planlar değişti

Fenerbahçe’nin Devler Ligi’ne direkt katılamaması transfer planlarını da değiştirdi. Sarı lacivertliler ön elemede karşılaşacakları muhtemel rakipleri inceleyerek rotasını belirleyecek. Sevilla, Zenit, Werder Bremen, Tottenham, Ajax gibi rakiplerle zorlu arenaya girmek için mücadele verecek olan Fenerbahçe, yine yıldızların peşinde koşacak. Bu da çok daha yüksek bir transfer harcaması anlamına geliyor. Tüm bunlar toplandığında zarar yaklaşık 50 milyon Euro’yu buluyor.

Daum’un yerine yüzde 90 Kocaman

Yönetim, yola Aykut Kocaman ile devam edilmesinden yana.

FENERBAHÇE’de Daum’un gitmesi için pazarlıklar sürerken camiadan Aykut Kocaman’ın teknik adamlığı konusunda büyük baskı oluşmaya başladı. Yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümü yola Aykut Kocaman ile devam edilmesinden yana görüş bildirdi. Kocaman’ın da sezon içinde yaptığı bir açıklamada belirttiği gibi kulübeye inmeye sıcak baktığı belirtiliyor.

Kaçan şampiyonluğun ardından Fenerbahçe Aykut Kocaman’ı teknik direktörlüğe getirirse, kendilerini mutlu sona ulaştıran Mustafa Denizli’nin görev yaptığı 2001-2002 sezonundan sonra ilk kez bir yerli teknik adamla sezona başlamış olacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler