« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zaragoza titriyor(muş)

Diyorum ya, spor basınının yatacak yeri yok, milleti ne biçim kandırıyorlar! Bilmezler mi yani, Fener gibi trilyonluk bir takımın, Allah’ın garibi lig 17’incisi (sondan bir evvel eder) Kayserispor’a, İstanbul’da 7 gol atmasının öyle göklere çıkarılacak bir başarı olmadığını, bu galibiyetin Perşembe günü İspanya’da oynanacak Real Zaragoza maçı için gösterge teşkil etmeyeceğini? Bilirler elbet, hem de çok iyi bilirler. Ama iki şeyi de iyi bilirler:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME


(1)
Kazayla Fener’i (GS’yi, BJK’yi, Trabzon’u, hepsini) gerçekten eleştirecek olsan, bırak eleştirmeyi gerçekleri yazıverecek olsan, taraftar böyle bir şeye tahammül edemez, gazeteni alıp seni okumaz, okumamaktan öte yedi ceddine de küfreder...

(2) Taraftar afyonkeş gibidir, sanal bir dünyada yaşar; sürekli kendini kandırır ve kandırılmak ister. Taraftarlık böyle bir ihtiyacın sonucudur.

(3) Onun için, İ... haaaakem taraf tuttu, Penaltı değildi, Ezdi, Paraladı, Ufaladı, Kimse tutamaz, Kütürdetir, Yer bitirir... diye palavra atacaksın. Danışıklı dövüş yani...

*

Real Zaragoza, İspanya liginde (yanılmıyorsam) 13. durumdaymış. 24 maçta sadece 8 galibiyeti var. 11 maçı kaybetmiş. 29 gol atmış, 39 gol yemiş.

2003/2004 ligini de zaten 12.bitirmiş.

Fenerbahçe, Türkiye liginde 1.durumda. 20 maçta 16 galibiyeti, 2 beraberliği, 2 de mağlubiyeti var. 49 gol atmış, sadece 10 gol yemiş.

2003/2004 ligini şampiyon bitirmiş.

İddialara göre, oyuncularının değeri açısından FB = 4 x RZ ediyormuş.

İşte bu Fener, bu Zaragoza’ya, İstanbul’da, ‘BURADAN ÇIKIŞ YOK’ dediğimiz Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda berbat bir oyun çıkararak 1-0 yenilmiş.

Ardından, Allah’ın bir garibi (parasızlık, imkânsızlık açısından garip diyorum) Kayserispor’la yine İstanbul’da oynamış.

Kayseri 20 maçta zaten 4 galibiyet alabilmiş, 13 kere yenilmiş, 27 gol atabilmiş, 44 tane yemiş, dış sahalarda oynadığı 10 maçın 8’ini kaybetmiş.

Birinci lige daha bu sene çıkmış.

1 Fener = kaç Kayseri eder, hesabını bile yapabilen yok.

İşte Bu Fener, evinde bu Kayseri’yi 7-0 yenmiş.

Bakın gazete başlıklarına:

Posta: Türkiye’de Real (Kral) Fener

Sabah - Sürmanşet: Kanarya Kayseri’yi yedi (7-0)

Sabah - Spor manşeti: Real Fener

Şok: 1907 RUHU

Vatan: Yedi bela Fener İspanyol’u eler

Takvim: (Kayseri’ye patlayan Fener Zaragoza’ya gözdağı verdi) ZARAGOZA AYVAYI 7

Bu arada, ilk maçtaki hezimetin sorumlusu diye eleştirilen teknik direktör Daum da “Böyle olmalıyız, Fenerbahçe işte böyle oynamalı...” demiş.

FB’nin Perşembe akşamı Zaragoza’da en az 2 farkla kazanıp da tur atlaması için... Fener’in Kayseri karşısındaki gibi oynaması yetmez, <ı>Real Zaragoza’nın da Kayseri gibi oynaması gerekir!

<ı>

Bir mucize olur mu?

İnşallah! İnşallah tur atlayıp beni mahçup ederler!

Gerçi, Avrupa kupalarında takımım beni bu güne kadar hiç mahçup (!) etmedi ama...

<ı>


Not
: Biliyorsunuz, yıllar yılı ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ masalıyla büyümüş, sonra Almanya’ya çöpçü olarak gidince aklımız başımıza gelmişti. Acaba böyle yapacağımıza, kendi kendimizi kandırıp, dolduruşa getirip, sonra her uluslararası maçta çuvallayacağımıza, iyiyken aferin desek, kötüyken adam gibi (olumlu, yapıcı) eleştirsek, acaba daha iyi sonuçlar alabilir miyiz yurtdışında?

 


 


Bunları da Beğenebilirsiniz