Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zapotocny Sivok'u uyarmıştı

Zapotocny vatandaşı Sivok'u maçtan önce şaka yollu uyarmış. Bilinç Çilingiroğlu yazıyor.

Bilinç Çilingiroğlu
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş-Bursaspor maçının bütün ayrıntıları            

Beşiktaş'ın sene başında Bursaspor'a kiralık olarak verdiği Zapotocny maçtan bir gün önce vatandaşı Sivok ile karşılaşmış. Zapo şakayla karışık Sivok'a, 'Bak beni tut, yoksa size gol atarım' demiş.

Gerçekten de Ferrari'nin olmadığı dakikalarda tam da olması gereken yerde Sivok olmayınca kiralık Zapo attığı o enteresan kafa vuruşuyla böylece Beşiktaş'ın 'kiralık katili' olmuş oldu.

Üzerine teknik olarak  konuşmanın pek mümkün olamayacağı bir 45 dakika izledik. Topun yerden oynandığı takdirde 2 metre bile gidemediği, her tür faule, abuk sabuk gole ve bir çok hataya açık bir devreydi.Buna rağmen Bursapor güzel bir atakla golü buldu. Tabi golde Ekrem'in yaklaşık 40 metre anlamsız refakat koşusunu da görmemek olmaz.

Şu hava koşullarında ilk kim oynar diye Beşiktaşlılar arasında anket yapılsa %99'unun 'NOBRE' diye bağıracağı bir günde, 45 dakikalık bir gecikmeyle de olsa Nobre oyuna girince, ilk yarı itibariyle kör döğüşünü andıran siyah beyazlıların futbolu biraz anlam kazanmaya başladı.

Ardarda gelen 2 gol sonrası da bir çok fırsatı cömertçe harcadı Beşiktaş.

İşte o noktada Denizli girdi devreye. Yine anket yapılsa ve en son oyuna girmesini beklediğiniz oyuncu kimdir diye sorulsa yine %99.9'unun 'YUSUF' diye bağıracağı dakikada Yusuf girdi oyuna. Bu anlamsız oyuncu değişikliğini zaten anlamsız olduğu için anlamak da mümkün değildi. Denizli bu hamlesiyle ne yapmak istemişti kendinden duymayı çok isterim.

Buna karşın Ertuğrul Sağlam ise çok anlamlı hamleler ile karşılık verdi Denizli'ye. Oyundan Sercan ve Volkan Şen gibi hem yaratıcı, hem de son vuruş anlamında en değerli oyuncularını alıp yerine Turgay gibi, Veli gibi fizik gücü yüksek ve kafa toplarında iş yapacak oyuncuları dahil etti. Kafa gollerinin usta ismi Ömer belki gol atmadı ama Ergiç'in nefis golü için harika bir top indirdi. Kısacası Ertuğrul hoca hamleleriyle alkış alırken, Denizli sınıfta kaldı.

Bir çok ilk gerçekleşti maçta Beşiktaş için. Beşiktaş bu sezon ilk kez penaltı kullandı, ilk kez Nobre gol attı, ilk kez sahasında 3 gol yedi, Korcan ilk kez kaleye geçti vs vs... Ama önemli bir ilk daha gerçekleşti Beşiktaş'ta. Geldiğinden beri tribünlerin sevgilisi Ernst ilk kez çok kötü bir futbol sergiledi. Tüm topları kaptırdı, sinirini kontrol edemediği için saçma sapan bir kart gördü.

***

Soğuk ve sağanak yağış altında tribünlere gelen yaklaşık 15 bin taraftarı tebrik ediyorum. Futbolun seyircisiz hiç bir anlamı yok. Ama gözüm Bursaspor'a ayrılan bölüme takıldı maç boyunca. Bu sorun ne zamana kadar sürecek?

Eşitlik ilkesi adına bu maçın rövanşına da Beşiktaş taraftarı muhtemelen alınmayacaktır. Peki diyelim ki Beşiktaş 34. haftaya şampiyonluk potasında girerse ve olur da kazanıp şampiyon olursa, turu kime atacak? Bir avuç yöneticiye, eşlerine ve çocuklarına falan mı? Fenerbahçe-Galatasaray takımları arasında savaş niteliğinde derbinin oynandığı şehirde emniyet ya da kulüpler Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki bu sorunu çözemiyorsa denecek tek şey vardır: 'Yazıklar olsun'


 


Bunları da Beğenebilirsiniz