« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zapo parayı değil huzuru seçti

Sivok, Beşiktaş’tan ayrılan arkadaşını ve yeni transferleri değenlendirdi: “Takımı yıldızlar değil, oyuncular oluşturur.”

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın Çek futbolcusu Tomas Sivok, siyah beyazlı ekibin hücum futboluna yönelik yeni yapılanmasının savunmanın yükünü daha da artıracağını, ancak iyi bir takım olarak üstesinden gelebileceklerini söyledi.

Daha etkiniz

Gloria Otel’in konferans merkezinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sivok, “Takımı yıldızlar oluşturmaz, oyuncular oluşturur. Şunu da söyleyebilirim; geldikleri andan itibaren tanıdığım kadarıyla, yıldızlarımızın hepsi de aslında geldikleri takımda takım oyuncuları olduklarını çok güzel göstermiş, takımın parçası olmuş oyuncular. Üçünün de ne kadar iyi oyuncular olduklarını biliyoruz” dedi. Çek yıldız, Elbette hücumda bu yıldızlarla beraber çok daha güçlü ve etkiniz. Savunmada geçmişe oranla daha çok zorlanabileceğimizi söyleyebilirim. Ama bunun sebebi, bu yıldızların savunmaya yardım etmemesi değil, takımımızın da artık daha hücuma yönelik oynayacak olmasıdır. Bu güçlü yıldızlarımızla beraber takımımızdaki hava çok iyi.”

Prag güçlendi

Zapo’nun Sparta Prag’a transfer olmasının kendisini sevindirdiğini kaydeden Sivok, “Bir Sparta Praglı olarak o kadar iyi bir oyuncunun takımımı güçlendirmesi beni mutlu etti. Kim bilir, belki oraya dönebilirim.” dedi. Yıldız oyuncu sözleşmesinin dondurulması hakkında da Dünyanın sonu gibi hissetmedim. Serdal Bey sözleşmemin dondurulmasından sonra tekrar bu takıma döneceğimi ve bu takımın parçası olduğumu hissettirdi” diye konuştu.

Futbol değildi

Sivasspor ile yaptığımız özel maçta hakem en az 2 kırmızı kart göstermeliydi. Çok sert oynadılar, hazırlık maçı olmasına rağmen oynatmamaya çalıştılar. Bu, 1960’lı yılların futbolu değil, oyanan oyunun futbolla ilgisi yok. Tek taktiğiniz rakibi yıldırmaksa bu futbol değil.

Bunları da Beğenebilirsiniz