« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zamorano'yu alın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dilmen, Başkan Yıldırım’dan Şilili yıldızı istedi

Golcü arayışını hızlandıran Fenerbahçe'de Brezilyalı Franca'nın bonservis bedeli yüksek olunca yönetim rotayı İnterli Zamorano'ya çevirdi. Başkan Aziz Yıldırım ile görüşen Rıdvan Dilmen, <ı>‘‘Forvet almaya mecburuz’’ dedi.

Harekete geçildi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Rıdvan Dilmen, Başkan Aziz Yıldırım'dan Zamorano'yu istedi. Bunun üzerine yönetim, Brezilyalı Franca'nın bonservis bedelinin pahalı olması nedeniyle İnter'in ünlü futbolcusuna yöneldi. Daha önce de ismi gündeme gelen Zamorano'nun transferinin kısa sürede çözümleneceği öğrenildi.

Dilmen sarı lacivertli takımın ilk ciddi hazırlık maçından sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Forvet almaya mecburuz’’ dedi. Dilmen, Beşiktaş maçındaki futbolun ve skorun fazla önemsenmemesi gerektiğini dile getirerek, ‘‘Günlük yaşamayacağız. Bizim için lig önemlidir, buna göre çalışıyoruz’’ dedi.

Franca’yı hep istedim

Başkan Aziz Yıldırım ile forvet konusunu görüştüğünü söyleyen Dilmen sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Ben, başından beri Franca'yı istedim. Görüşmelerimiz sürüyor. Fiyatı yüksek olduğu için şimdilik bekliyoruz. Alternatiflerimiz de var. Önümüzdeki günlerde bu eksiğimizi gidereceğiz.’’

Kendimi kandırmam

Takımını Beşiktaş karşısına bile bile yorgun çıkardığını ifade eden Dilmen şöyle devam etti: ‘‘Şu anda lig maçına hazır değiliz ama doğru yoldayız. Bir maç kaybedebiliriz, direkten dönen şutumuz gol de olabilirdi ama kazansaydık kendimi kandırmazdım. Maç eksiğimizi gidermeliyiz.

Yabancılara mesaj

F.Bahçe'deki beş yabancı oyuncunun hepsinin sahada olması şart değil. İyi olmayan kulübede oturabilir. Belki beşi de yedek soyunabilir. Önemli olan iyi çalışmak ve form tutmaktır. Eleştirilere açığız. Genç bir Beşiktaş'ı yenemediğimiz söylendi ama iki tane eksiği vardı. Mehmet ve Tayfur dışında ideal kadrolarıyla oynadılar.’’CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz