ANKARA HABERLERİ

Zamlar kaçınılmaz oluyor

Hürriyet Haber
29.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin aşırı soğuklar ve don olaylarının özellikle sebze-meyveler üzerinde olumsuzluklar yarattığını

Hürriyet Haber

TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, aşırı soğuklar ve don olayları nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarında geçici olarak bir yükselmenin yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Yetkin, yazılı açıklamasında, 2009-2010 üretim sezonunda şu ana kadarki yağışların tarımsal üretim ve rekoltenin artması açısından iyi olacağını belirtti. Ancak diğer taraftan aşırı soğuklar ve don olaylarının özellikle sebze-meyveler üzerinde olumsuzluklar yarattığını ifade eden Yetkin, üretim noktalarında açık araçlarla nakliyeleri yapılan sebze ve meyvelerin don nedeniyle zarar gördüğüne işaret etti. “Aşırı soğuklar ve don olayları nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarında geçici olarak bir yükselmenin yaşanması kaçınılmazdır” diyen TZD Genel Başkanı İbrahim Yetkin, hava koşullarının normale döndüğünde fiyatların da normale döneceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Zamlar kaçınılmaz oluyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı